Za napęd Infiniti M30d odpowiada 3-litrowa jednostka o potężnym momencie obrotowym, wynoszącym 550 Nm i emisji CO2 - 199 g/km. Silnik auta pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,9 s i osiągnięcie maksymalnej prędkości rzędu 250 km/h. Jednostka napędowa auta współpracuje z automatyczną, 7-stopniową skrzynia biegów. Model dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia, a jego ceny rozpoczynają się od 231 900 złotych.

M30d to nie tylko samochód najbardziej europejski w historii marki Infiniti. Jest to także najbardziej dynamiczny sedan pod względem stylistycznym. Ponadto umiejscowienie silnika na platformie "front-midships" oraz napęd na tylne koła gwarantują doskonałą stabilność na drodze. Opływowe kształty nadają mocarnego wyglądu oraz zdradzają stylistyczną inspirację, jaką był dla M samochód koncepcyjny Essence - supercoupé, w którym uchwycono linie morskiej fali i kształty "rzeźbionych" wiatrem wydm.

Pieczołowitość, z jaką Infiniti dobiera materiały wykończeniowe, jest szczególnie widoczna w kabinie M30d i objawia się przede wszystkim miłą miękkością tapicerki z delikatnej skóry typu semi anilina. Oko cieszą też ręcznie polerowane, drewniane listwy wykończeniowe, powlekane proszkowanym srebrem. Zalety dużego i dobrze rozplanowanego wnętrza sedana uzupełnia 450-litrowy bagażnik.

M30d jest także najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem Infiniti, z dostępnym opcjonalnie kompletnym zestawem inteligentnych systemów wspierających kierowcę oraz przeciwdziałających wypadkom, określanych wspólnym terminem - "Dynamiczna Tarcza Bezpieczeństwa". Spośród nowych, tchnących luksusem elementów, należy wymienić pierwszy w świecie system eliminacji martwego pola czy dostępne jako opcje system aktywnej redukcji hałasu i nowatorską klimatyzację "Leśne powietrze", która odstresowuje kierowcę i poprawia jego koncentrację.