W tegorocznym Teście, z powodu pandemii koronawirusa, „tajemniczy klienci” sprawdzali, jak salony przygotowane są do obsługi klientów w zmienionych warunkach – czy można zdalnie uzyskać informacje o wybranym modelu samochodu, czy sprzedawcy potrafią zaprezentować auto podczas połączenia wideo z salonem, skonfigurować wyposażenie, przygotować ofertę finansowania zakupu itp. Ten test salon Alcar oferujący samochody Renault z Lubelskiej 39 A zdał na piątkę.

Alcar wśród najlepszych w Wielkim Teście Salonów Foto: Renault Alcar
Alcar wśród najlepszych w Wielkim Teście Salonów

Już wiosną, gdy okazało się, że pandemia potrwa dłużej, Alcar przygotował dla klientów wirtualną jazdę testową w technologii VR, którą można obejrzeć na Youtube. Na filmie pracownik salonu odbywa jazdę próbną jednym z oferowanych modeli i szczegółowo prezentuje auto z zewnątrz i od środka, wyposażenie seryjne i opcjonalne, obsługę instrumentów, nowe rozwiązania zastosowane w prezentowanym modelu, zachowanie auta podczas jazdy. Osoba oglądająca film z prezentacji ma dzięki temu pełną informację o modelu, ma też wrażenie, że sama prowadzi auto.

Alcar wykorzystuje nie tylko kanał Youtube, jest także obecny w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

Niezależnie od wideoprezentacji, klient ma możliwość osobiście odwiedzić salon Alcar przy Lubelskiej 39 A i tu zapoznać się z wybranym modelem auta. Firma z najwyższą starannością dba o reżim sanitarny – wszystkie auta są odkażane, a sprzedawcy występują w maseczkach i mają rękawice ochronne.

Od 14 listopada 2020 r. w salonie Alcar pojawią się 3 nowe modele hybrydowe Renault: Clio E-Tech Hybrid, Captur E-Tech Plug-in Hybrid oraz Megane Grandtour E-Tech Plug-in Hybrid. To nowość w ofercie Renault, wszystkie trzy modele mają nowoczesną technikę hybrydową z wydajnym napędem pozwalającym na zmniejszenie emisji CO2 i uzyskanie oszczędnego spalania. Plug-in w nazwie Captura i Megane’a oznacza, że modele te mogą być ładowane z gniazda 230 V i przy zasilaniu samym prądem przejechać do kilkudziesięciu kilometrów.

Kolejną atrakcją w salonie Alcar są nowe auta z rocznika 2020 oferowane w wyprzedaży z dużymi rabatami – można zaoszczędzić nawet do 30 tys. zł!

Renault Alcar to firma z prawie 30-letnią tradycją, powstała w 1991 roku, początkowo działała w Lidzbarku Warmińskim, a w drugiej połowie lat 90. przeniosła się do Olsztyna. Od początku swej działalności Alcar sprzedaje samochody Renault, a od 15 lat – także Dacie. W 2019 r. właśnie salon Dacii należący do Alcar uzyskał wysoką ocenę w Wielkim Teście Salonów.