W tym roku z powodu pandemii koronawirusa „tajemniczy klienci” oceniający salony sprzedaży nowych samochodów sprawdzali jak salony przygotowane są do pracy zdalnej, czy klient może skontaktować się z salonem wirtualnie i czy sprzedawcy są w stanie zaprezentować mu w ten sposób samochód oraz udzielić wszelkich informacji. Kielecki salon Volkswagena – Autocentrum zdał ten egzamin na piątkę.

Sprzedawcy w Autocentrum są doskonale przygotowani do pracy w nietypowych warunkach, potrafią nie tylko zaprezentować interesujące klienta auto, wskazać jego walory, opowiedzieć o rozwiązaniach technicznych, lecz także przedstawić różne rozwiązania dotyczące sfinansowania zakupu wybranego samochodu.

Firma Autocentrum działa od 1993 roku, sprzedaje samochody VW na kieleckim rynku. Od 3 lat wchodzi w skład Grupy Autorud Stalowa Wola.

Autocentrum przy ul. Zakładowej 18 sprzedaje i serwisuje samochody Volkswagen. W kwietniu tego roku (2020) firma Autorud Stalowa Wola otworzyła nowe dealerstwo marki Audi i działa od tego czasu pod nazwą Audi Centrum Kielce (ul. Transportowców 22 , oddalone od Autocentrum o ok. 200 m).

Autocentrum oferuje także możliwość jazdy testowej wybranym modelem samochodu – auta są specjalnie przygotowane, odkażane po każdej jeździe.

Autorud to firma z długą tradycją, od początku działalności związana z Volkswagenem. Pierwszy salon z autami tej marki otworzyła 1 stycznia 1994 r. w miejscowości Rudnik nad Sanem. Drugi salon – również Volkswagena – powstał w kwietniu 2001 roku w Stalowej Woli. Oferowane są tam nowe samochody osobowe i użytkowe marki Volkswagen oraz używane samochody innych marek. Salon oferuje również pełną ofertę usług finansowych i ubezpieczeniowych. Poza tym działa tam autoryzowana stacja obsługi oferująca naprawy mechaniczne i blacharsko-lakiernicze.

W 2018 roku Autorud Stalowa Wola uzyskał prestiżową nagrodę „Dealer Roku 2018” w kategorii Jakość.

Oprócz salonu Autocentrum, w Kielcach od końca 2018 roku działają także inne salony Grupy Autorud Stalowa Wola – Skoda Autorud Kielce (salon sprzedaży i serwis), otwarty w tym roku Audi Autocentrum Kielce (salon i serwis). Tym samym Autorud Stalowa Wola skupiać będzie na rynku świętokrzyskim wszystkie marki należące do Volkswagen Group. Już niebawem pojawi się kolejny salon – tym razem Seata (otwarcie listopad/grudzień 2020).