Można już zaktualizować AutoMapę. Najnowsza aktualizacja zawiera pakiet danych 1402. A wraz z nimi odświeżony zestaw map: Polski (przygotowane przez Geosystems) i pozostałych 44 państw Europy (dane dostarczone przez Here, czyli dawny Navteq). Do pobrania z firmowych serwerów. Tradycyjnie bezpłatne dla użytkowników aktywnych licencji.

Najnowsza mapa Polski zawiera łącznie ponad 638 tys. km dróg, z czego 341 224 km to drogi gruntowe. W sumie obejmuje 100% dróg, które prowadzą do miejsc zamieszkania. Katalog punktowych adresów liczy już 3,4 miliona miejsc, co oznacza już 70% populacji całego kraju. W przypadku mieszkańców miast to już 99% populacji.

Aktualizacja AutoMapy to także nowe inwestycje drogowe uwzględnione w cyfrowym planie. Zawarto w niej oddane do użytku nowe obwodnice Biłgoraja, Hrubieszowa, Leżajska (drugi etap), Lubawy, Mielca, Opalenicy a także kolejną część Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach i fragment południowej obwodnicy Radomia. Ponadto nowe odcinki tras S3 (Międzyrzecz – Gorzów Wielkopolski) oraz S11 (po wschodniej części Poznania).

Wśród nowych inwestycji drogowych uwzględniono w mapie także odcinki dróg, których budowa zbliża się do końca (m.in. kolejne części południowej obwodnicy Radomia). Dostęp do nich zostanie odblokowany poprzez LiveDrive, dzięki czemu w chwili oddania do użytku, będą uwzględniane podczas wyznaczania tras.