Aktualizacja popularnej AutoMapy jest już dostępna dla użytkowników sprzętu z systemem iOS. Tak szybkiej AutoMapy jeszcze nie było. Najnowsza wersja oznaczona AutoMapa 5 imponuje szybkością pracy. I przeglądaniem map. Już w przedprodukcyjnej wersji szybkość przeglądania mapy była imponująca. Jest się czym zachwycać. W przysłowiowym ułamku sekundy można zmieniać tryb przeglądania mapy, przesuwać, obracać czy pochylać. Wszelkie animacje są bardzo płynne. I bez wyrzeczeń. Na mapie widać mnóstwo szczegółów takich jak tereny zielone, rzeki, budynki 3D, jeziora.

Przyśpieszenie pracy AutoMapy to nie jedyna nowość wersji 5. Użytkownikom programu udostępniono także najświeższe mapy oznaczone 1406. Wśród nowości jest zmieniona organizacja ruchu w Kłodawie i Jeleniej Górze, obwodnice Radomska, Uciechowa i Sieniawki. W danych 1406 uwzględniono również nowy most na Wiśle wraz z drogami dojazdowymi (w Połańcu), pierwszy odcinek Trasy Średnicowej w Toruniu. Zaktualizowano także pikietaż dróg krajowych i katalog adresów (m,in. dla gminy Dywity).

W nowej bazie danych pojawiły się także inwestycje drogowe, które w chwili przygotowania mapy nie były jeszcze oddane do ruchu. Dostęp do nich zostanie odblokowany poprzez połączenie z internetem jak tylko nastąpi otwarcie dla ruchu samochodów. Wśród przygotowanych inwestycji są obwodnice Jastrzębia-Zdroju (II etap), Gościna, Koszalina, Przemyśla. A także kolejne etapy dróg w ramach inwestycji w Przemyślu i na drodze ekspresowej S5 łączącej Kaczkowo z Korzeńskiem.

Aktualizacja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich aktywnych licencji. W przypadku nowych klientów AutoMapa iOS w wersji 5 jest dostępna w kilku odmianach. Najkrótsza licencja 7 dniowa to koszt 0,89 euro (starter). Później można ją przedłużyć o kolejny tydzień (2,69 euro za mapę Polski i 4,99 euro za Europę), 90 dni lub rok. Roczna licencja za mapę Europy to wydatek 39,99 euro.