Popularna AutoMapa debiutuje w najnowszej wersji dla telefonów iPhone i tabletów iPad. Oczywiście jest już udostępniona w AppStore. I co równie oczywiste najnowsza aktualizacja map jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników AutoMapy iOS posiadających ważną subskrypcję. AutoMapa iOS dostępna jest dla urządzeń iPhone 3GS, 4 i 4S oraz dla urządzeń iPad 3G i 4G.

Kluczowa nowość to mapy. Producent chwali się, że uwzględnił ponad 3300 kilometrów nowych dróg. A to nie wszystko. Uaktualniono także siatki dróg wokół największych inwestycji drogowych w Polsce, co z pewnością docenią poruszający się drogami lokalnymi. Do odblokowania przygotowano także kolejne odcinki dróg. Zostaną one uwzględnione przy opracowywaniu tras dopiero w chwili faktycznego oddania do użytku. Odblokowanie dróg nastąpi po skorzystaniu z usługi LiveDrive, czyli narzędzia AutoMapy do sprawnego omijania korków. Skorzystanie z usługi wymaga zaś połączenia z internetem.

Nowe mapy pojawiły się także w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl. Łatwo zatem będzie można sprawdzić w sieci jak przedstawia się odwzorowanie aktualnej sieci drogowej wg. AutoMapy.

AutoMapa iOS 3.3. Co nowego?

- mapy datowane na czerwiec 2012 roku

- 3300 kilometrów nowych dróg

- 3000 kolejnych miejscowości zyskało dane o orgranizacji ruchu

- baza punktów POI znacznie przekroczyła próg 640 000 adresów

- kolejne drogi do odblokowania w ramach usługi LiveDrive

- aktualizacja siatki dróg wokół największych inwestycji drogowych

- uwzględnienie tysięcy zgłoszeń nowych danych od użytkowników AutoMapy, Targeo.pl i Miplo