Czy tego jednak kiedyś już nie przerabialiśmy? W pamięci mogą być bowiem jeszcze chińskie nawigacje z analogowymi tunerami TV, których przydatność była dość marna. Garmin wierzy jednak, że z DVBT będzie lepiej.

Garmin nuvi 2585TV to jak na amerykańską firmę prawdziwy multimedialny zestaw. Jeszcze do niedawna producent niechętnie podchodził do tematu multimediów w nawigacji. Ale zawsze można zmienić zdanie. Przenośny odtwarzacz multimedialny nüvi 2585TV obsługuje wszystkie najważniejsze standardy kodowania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG2/MPEG4/H.264), co zapewnia możliwość bezproblemowego oglądania TV na czterech kontynentach. A to nie wszystko.

Urządzenie wyposażono w dość unikalne funkcje jak nagrywanie programów TV i audycji radiowych (zależnie od kraju), a także sygnału wideo z zewnętrznych źródeł. Ponadto standardowe jest odtwarzanie plików audio i wideo (lista kompatybilnych formatów na końcu). Kto zatem podróżuje z dziećmi, może wykorzystać nawigację jako mobilne źródło rozrywki. A jeśli nie zechce się podzielić sprzętem z dziećmi może używać zestawu głośnomówiącego Bluetooth albo ciekawego opcjonalnego gadżetu takiego jak np. rejestrator jazdy, który umożliwia nagrywanie obrazu drogi przed i za pojazdem.

Multimedia to fajny gadżet ale w końcu Garmina wybiera się przede wszystkim ze względu na właściwości nawigacyjne. Garmin nüvi 2585TV to w pełni funkcjonalna nawigacja pozwalająca na korzystanie z przydatnych w podróży funkcji i usług, takich jak photoLive, asystent pasa ruchu z funkcją photoReal (realistyczny wygląd skrzyżowań) czy 3D Traffic.

3D Traffic to usługa (w ramach darmowej subskrypcji), dzięki której kierowca ma dostęp do aktualizowanych na bieżąco danych o sytuacji na drodze. Garmin twierdzi, że dane są kompleksowe co oznacza, że pochodzą z różnych źródeł i obejmują informacje o korkach a także o remontach czy wypadkach. Oczywiście są brane pod uwagę podczas wyznaczania trasy. Co ciekawe nawigacja nie wyznacza trasy wg. jednego ustalonego klucza. Garmin automatycznie uczy się i zapamiętuje nawyki kierowcy. Kto zatem np. lubi objazdy będzie miał to co najbardziej ceni: nadzwyczaj ciekawą drogę.

Informacje techniczne:Ekran dotykowy o przekątnej 5 cali i rozdzielczości WQVGA 480x272 pikseliWymiary urządzenia: 136,4 x 86,3 x 17,8mm;Waga: 262gSlot dla kart microSD™ z opcjonalnymi mapami lub plikami multimedialnymi (do 16GB)Czas pracy na baterii: do 2 godzinMapy opracowane na podstawie danych udostępnionych przez NAVTEQ, światowego lidera w dziedzinie kartografii (wersja EU)Optymalne zasilanie urządzenia gwarantuje korzystanie z GTM35, GTM36 lub Garmin 2AObsługiwane formaty audio i wideo: MP3,WAV, ASF (WMA, WMV), OGG, FLAC, AAC, MP4 (M4V, M4A), 3GP (3GPP, 3G2, 3GPP2), AVI, MPG, (MP2, MPEG, M2V, VOB, TS, TP, TRP, M2TS, DAT), MKV, MOV, XviD