Garmin jako fabryczna opcja wyposażenia samochodu? Czemu nie? I nie będą to wcale zwykłe nawigacje przyczepione po prostu do szyby. Garmin opracował bowiem dla Citroena specjalny uchwyt a do Hondy całe radio nawigacyjne z dużym ekranem sterowanym dotykowo. Wszystkie będą dostępne jako fabryczna opcja do zamówienia w firmowych salonach Citroena i Hondy.

Do najmniejszego Citroena C1 będzie można zamówić (we Francji już dostępne za 350 euro) przenośną nawigację Garmin nuvi 56 LM EU, czyli sprzęt z 5 calowym wyświetlaczem. W cenie uwzględniono również dożywotnią licencję na aktualizację map 45 państw Europy a także pomysłowe oprogramowanie z funkcją obracania ekranu z pozycji poziomej do pionowej. Specjalny uchwyt instalowany jest w fabryce Citroena: bezpośrednio do słupka. Nie trzeba męczyć się ze zwykłymi uchwytami z tradycyjną przyssawką do szyby. Firmowe rozwiązanie Garmina jest solidnie przymocowane a sam przewód połączeniowy do zasilania jest ukryty, by nic nie przeszkadzało na desce rozdzielczej. Praktyczne.

Co ciekawe pakiet instalacyjny Garmina będzie można także kupić do niemal wszystkich modeli Citroenów: odebranych wcześniej. System integracyjny pasuje do modeli takich jak C1, C2, C3, DS3, C3 Picasso, C4 Cactus, C4, C4 Picasso, Xsara Picasso, C4 Aircross, C-crosser, C5, Nemo, Berlingo III, Jumpy III, Jumper III, C-Zéro.

Nawigację Garmina będzie można także zamówić w salonach Hondy. Ale nie we wszystkich. Sprzęt będzie dostępny w firmowych salonach Hondy w Europie, Rosji oraz Ameryce Południowej. I tylko do modeli Civic oraz CR-V. Wersje na rynki azjatyckie oraz w USA będą wyposażone w inne zestawy nawigacyjne. Garmin przygotował dla japońskiej marki zupełnie inny sprzęt niż dla Citroena: radio 2 DIN wbudowane w deskę rozdzielczą. O podobnych właściwościach jak w przypadku tradycyjnych urządzeń PND mocowanych do szyby. Kierowca skorzysta zatem z takich funkcji jak asystent pasa ruchu, realistycznych widoków skrzyżowań i węzłów drogowych, ostrzeżeń o przekroczeniu prędkości a także informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym.