Pomysł na tani system multimedialny do samochodu? Jeszcze do niedawna trudne zadanie, gdyż wybór był ograniczony jedynie do tanich produktów chińskich marek. W przypadku znanych i renomowanych firm trzeba było przygotować się na znacznie większe wydatki: nawet grubo powyżej 2000 zł. Tak było. A teraz? W przypadku JVC wystarczy nieco ponad 1200 zł.

Nowe niedrogie radio multimedialne KW-V10 to sprzęt ze sporym ekranem dotykowym 6,1 cala. Wraz z nim w komplecie czytnik płyt DVD/CD oraz gniazdo USB. Przyda się do odtwarzania filmów z DVD a także DivX/MPEG-1/MPEG-2. Co ważne, jeśli masz w kolekcji jeszcze stare płyty Video CD (często dodawane do gazet) to także możesz z nich skorzystać.

Do radia JVC podłączysz smartfon w trybie App Link Mode. Czyli? Sprzęt łączysz poprzez Bluetooth. A poprzez bezprzewodowe połączenie prześlesz dźwięk z uruchomionej aplikacji w telefonie. Jakiej? Radia internetowego, serwisu muzycznego on-line czy nawigacji. Z funkcji App Link Mode mogą korzystać użytkownicy telefonów iPhone oraz odtwarzaczy iPod.

Wejście USB instalowane jest na tylnej ściance sprzętu. W komplecie jest odpowiedni przedłużacz z gniazdem wejściowym: końcówkę warto umieścić w przednim schowku przed pasażerem. USB przyda się nie tylko do podłączenia telefonu, pamięci czy odtwarzacza muzyki. Możesz je również wykorzystać do ładowania akumulatora przenośnego sprzętu. Zasilanie 1A wystarczy do sprawnego naładowania baterii telefonu a nawet tabletu.

Aby stworzyć prawdziwy system multimedialny radio JVC powinno być wyposażone w komplet gniazd połączeniowych. A tych nie brakuje. Do dyspozycji trzy pary wyjść liniowych (napięcie 4V) audio oraz jedno wyjście video do dodatkowego monitora. Do JVC podłączysz kamerę wraz z mikrofonem lub odtwarzacz video (wejście video i audio). Co ważne producent nie ograniczył się jedynie do zapewnienia odpowiednich połączeń. W ramach korekcji dźwięku możesz oddzielnie regulować poziom subwoofera.

A jak dopasować radio do samochodu? JVC chwali się zmiennym kolorem podświetlenia. Właściwy kolor możesz dostosować korzystając z palety 30 000 kolorów. A do tego tło ekranu zmienisz: wystarczy skorzystać z własnego zdjęcia w formacie JPEG. Personalizacja na całego. Nieźle.