Nokia wytacza ciężkie działa przeciwko konkurencyjnym, darmowym aplikacjom od Apple'a i Google'a. Nowy program „Here” oferuje m.in. możliwość ściągania map na smartfona i korzystania z nich offline. Ponadto użytkownik ma wówczas też dostęp do informacji o transporcie publicznym. Wybrane lokalizacje map i zaplanowane trasy mogą być zapisane na kilku urządzeniach. Ciekawi jak to działa? Obejrzyjcie wideo:

11. marca Nokia zapowiedziała, że z „appki” będą mogli teraz korzystać też posiadacze urządzeń Apple'a. Po tym jak fiński koncern pozbył się swojego segmentu komórkowego na rzecz Microsofta, usługi nawigacyjne stały się dla Nokii ważnym filarem biznesu. Co ciekawe, tą „działką” zajmuje się oddział firmy w Berlinie. Aplikacja już teraz jest rozwijana tak, by w przyszłości dawała się łatwo integrować z pokładowymi systemami samojeżdżących aut (patrz wideo na dole).

Odpowiedzialni za projekt „Here” współpracują m.in. z producentem czipów graficznych i procesorów Nvidia, BMW i Continentalem. Nokia nie chce przegapić kolejnego trendu w nowych technologiach, tak jak stało się to w przypadku smartfonów. Celem firmy jest intensywna współpraca przy rozwijaniu autonomicznych aut – gdy wreszcie trafią do powszechnego użytku, mają być wyposażone m.in. w oprogramowanie Nokia Here.