Nawet w najmniejszym Oplu można mieć fabryczne nagłośnienie wyższej klasy. Opel zadbał o współpracę z renomowaną amerykańską marką Infinity. Jeśli jakimś cudem nie kojarzycie cenionej marki audio, warto poszukać w sieci informacji m.in. o słynnych wstęgowych głośnikach wysokotonowych EMIT a także o historii firmy sięgającej aż 1968 roku.

Obecnie Infinity należy do ogromnej grupy Harman zrzeszającej wiele znanych firm z branży audio: firm, które trwale zapisały się w historii przemysłu audio. Wśród nich tak renomowane marki jak AKG, Harman Kardon, JBL, Lexicon, Mark Levinson czy Studer. Trudno o lepsze towarzystwo.

W małej kabinie Amerykanie zmieścili łącznie aż 9 głośników. Sporo jak na samochód o niewielkiej kubaturze. Zestaw audio firmowany przez Infinity to para głośników niskotonowych o mocy 45 W, para szerokopasmowych 45 W, jeden średniotonowy, para wysokotonowych oraz 90 W subwoofer w charakterystycznej plastikowej obudowie.

Subwoofer z unikalnym owalnym głośnikiem zmieszczono pod wykładziną bagażnika. Niestety konstrukcja obudowy oznaczała podwyższenie podłogi oraz w konsekwencji zmniejszenie pojemności bagażnika. Zamiast 170 litrów do dyspozycji jest zaledwie 70 litrów. W tak małym samochodzie to kolosalna różnica. Ponadto dziwi że Infinity zdecydowało się na zastosowanie głośnika owalnego o zmniejszonej głębokości montażu. Ale nietypowa konstrukcja z odwróconym magnesem neodymowym także ma wpływ na wysokość całej konstrukcji: magnes wystaje ponad membranę głośnika niskotonowego. A to również ma wpływ na dodatkowe cm jakie zajmuje sprzęt w bagażniku.

Zestaw zaprojektowany przez Inifinity można zamówić niemal do każdej wersji samochodu. Jedynym wyjątkiem jest najuboższa wersja. Nawet za dopłatą nie można jej wzbogacić o lepszy system audio. W pozostałych odmianach dopłata wynosi 1600 zł (dla porównania w Niemczech 400 Euro).

To nie jest dużo zważywszy na to, że podobną sumę trzeba przeznaczyć na udany system multimedialny IntelliLink. System, który przyda się, by lepiej wykorzystać możliwości współczesnych smartfonów z Android oraz iOS. Dzięki niemu w małym Oplu można posłuchać radia internetowego oraz sieciowych serwisów muzycznych a także oprogramowania nawigacyjnego BringGo.