W nowym radiu GMS 6701 Luxury zainstalowano najświeższą odmianę Windows CE: 6.0. Taka sama stosowana jest w popularnych nawigacjach samochodowych wielu znanych marek. Dzięki temu nowa stacja multimedialna może służyć jako nawigacja. W standardowym wyposażeniu GMS jest bowiem antena GPS. Jest również czytnik kart pamięci, więc kartę z oprogramowaniem można przełożyć ze starej nawigacji.

Nawigacja: priorerytowa funkcjaBy cieszyć się z pełnowartościowej nawigacji wystarczy umieścić w czytniku kart nośnik Micro SD z kompatybilnym oprogramowaniem,. Wybór oprogramowania kompatybilnego z Windows jest ogromny. Prócz AutoMapy czy MapyMap można również zastosować takie aplikacje jak np. iGO czy Navmax. Niezależnie od aplikacji, nie będzie można jednak wykorzystać funkcjonalności systemów omijania korków. GMS nie łączy się bowiem z internetem, by pobierać najświeższe informacje o natężeniu ruchu drogowego.

Nawigacji przyznano jednak priorytet nad pozostałymi funkcjami sprzętu. To oznacza, że podczas używania wbudowanego zestawu głośnomówiącego na ekranie dalej może być wyświetlana mapa a także wskazówki kierunku jazdy.

Stacja multimedialna: DVD, AAC, DivXJak na uniwersalną i nowoczesną stację przystało możliwości korzystania z różnych źródeł rozrywki są dość spore. To oznacza możliwość odtwarzania płyt CD/DVD, plików DivX, AVI, MP4 i XviD a nawet zdjęć JPEG. Co ciekawe jest nawet możliwość odtwarzania płyt VCD, więc kto korzysta jeszcze np. ze starych kolekcji bajek lub filmów dołączanych kiedyś jako gratis do gazet będzie mógł z nich zrobić użytek.

W przypadku muzyki GMS jest kompatybilny ze stratną kompresją dźwięku taką jak MP3, WMA czy AAC. Producent nic nie wspomina o FLAC czy OGG, więc prawdopodobnie nie będzie można z nich zrobić użytku.

Możliwości połączeń: aż 2 USB i SDHCW radiu można wykorzystać aż dwie karty SDHC. Z przodu umieszczono dwa czytnik: Micro SDHC do nawigacji i tradycyjne SDHC dla plików multimedialnych. Są również dwa wejścia USB: jedno z przodu a drugie w tylnej ściance wraz z przedłużaczem, który można wyprowadzić np. do schowka. Nie ma informacji np. wartości zasilania z USB, więc trudno wyrokować, czy do gniazd da się podłączyć przenośny dysk twardy.

Skoro to stacja multimedialna, więc można podłączyć opcjonalną kamerę. W ramach opcji jest również tuner telewizji cyfrowej DVB-T i oddzielne dodatkowe wejście video dla innego sprzętu. Ponadto dwa wyjścia video np. do monitorów zagłówkowych a także komplet wyjść sygnału audio (tył/ przód/ subwoofer).

Matryca 6,3 cala i trójstopniowa regulacja jasnościGMS wyposażono w wyświetlacz TFT 6,3” o rozdzielczości 800x480 pikseli. Co ciekawe zastosowano aż trójstopniową regulację jasności wyświetlacza: noc/ dzień / słońce. Czy sprawdzi się w słoneczne dni? Będzie to można sprawdzić podczas testu.

W ramach zaawansowanych funkcji jest nawet bogata paleta kolorów tapet, dzięki czemu można niemal do woli wybierać kolor i odcień podświetlenia a następnie korygować ostrość i nasycenie koloru.

Dźwięk: spore możliwości korekcjiSprzęt z Azji zawsze był dobrze wyposażony jeśli chodzi o korekcję dźwięku. GMS nie jest wyjątkiem. W standardzie jest korektor parametryczny z filtrami dolno- i górnoprzepustowymi. W przypadku subwoofera do wyboru są trzy częstotliwości odcięcia pasma: 80 Hz, 100 Hz i 120 Hz: to powinno wystarczyć przy popularnych skrzynkach basowych. Komu będzie za mało zawsze może skorygować odcięcie pasma bezpośrednio we wzmacniaczu.

Ile kosztuje?Cena sugerowana przez dystrybutora wynosi 1969 zł. Czy to dużo? Zważywszy na bogate wyposażenie i możliwość łatwej zmiany stacji multimedialnej w pokładową nawigację cena jest bardzo przystępna.