W nowej Ibizie dostępne będzie multimedialne radio dostosowane do standardu MirrorLink. Specjalnie na potrzeby modelu Samsung przygotował smartfon Galaxy A3 z zainstalowaną aplikacją Seat ConnectApp (będzie dostępna na 35 rynkach Europy). W trakcie jazdy kierowca będzie mógł skorzystać z dwóch trybów pracy zestawu: „Read me” oraz Voice Replay”. Pierwszy z nich przyda się do głosowego odczytu odebranych wiadomości sms oraz poczty email a nawet wpisów z serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Drugi tryb służy do dyktowania odpowiedzi. Seat jednak nie precyzuje ile języków będzie obsługiwać nowy system.

Prócz wygodniejszej obsługi (przewidziano również rozpoznawanie gestów palcami) kierowca nowej Ibizy będzie mógł liczyć na aplikację, która uczy się zachowań użytkownika. System nawigacji rozpozna najczęściej wybierane cele i zaproponuje gotową listę tuż po włączeniu urządzenia.

Seat chwali się także nowym pakietem Full Link. Dzięki niemu także użytkownicy smartfonów kompatybilnych z Android Auto oraz rozwiązaniem Apple będą mogli wykorzystać je po podłączeniu do nowego zestawu multimedialnego (dostęp do funkcji nawigacji, wiadomości oraz serwisów muzycznych). Firma nie precyzuje jednak szczegółów dostępności.