Pomiędzy Paryżem a Rüsselsheim jest 546 km. Jednak od pewnego czasu ta światowa metropolia oraz miasto Opla położone w Hesji bardzo się do siebie zbliżyły. Oczywiście, nie pod względem geograficznym. Chodzi o projekt nowego modelu – Peugeot oraz Opel wspólnie opracowały nowe SUV-y.

Pierwsze z tych aut zobaczymy już niebawem, ponieważ podczas paryskiego salonu samochodowego zadebiutuje Peugeot 5008. Jego rodzeństwo spod znaku Opla to kolejna generacja Zafiry, która ma się pojawić na rynku pod koniec 2017 roku.

Peugeot 5008 będzie miał nadwozie o długości 4,64 m. Tym samym francuska nowość ma konkurować w tej samej klasie, co VW Tiguan oraz Skoda Yeti.

Samochód zwiększył się o 11 cm względem poprzednika i dzięki temu udało się powiększyć ilość miejsca dla pasażerów. Znacznie rozrósł się również bagażnik, który przy zajętych pięciu miejscach pomieści aż 780 l. Samochód będzie występował także w 7-osobowej odmianie, ale dwa dodatkowe miejsca mają być oferowane za dopłatą.

W projekcie deski rozdzielczej wykorzystano pomysł, który znamy już z innych modeli Peugeota, czyli nisko umieszczoną, futurystycznie wyglądającą, niewielką kierownicę, ponad którą znajduje się zestaw wskaźników. W przyszłości pojawi się nawigacja satelitarna TomToma, która będzie podawała prowadzącemu informacje drogowe w czasie rzeczywistym. Pierwszy raz na pokładzie zostanie wykorzystany system audio francuskiej firmy Focal. To rozwiązanie ma zawierać m.in. funkcję bezprzewodowego ładowania smartfona.

Silniki samochodu mają mieć moc pomiędzy 120 a 180 KM. Jednak na początku nie będą oferowane większe diesle oraz napęd na wszystkie koła.

Francuzi chcą ponadto wprowadzić coś, czego do tej pory nie proponowali konkurenci – na pokładzie za dopłatą może się znaleźć elektryczny skuter, który pozwoli np. dojechać z parkingu do domu. Akumulatory tego dodatkowego pojazdu będą ładowane podczas jazdy samochodem, w stacji dokującej zamontowanej na jego pokładzie.

Spodobał się wam nowy Peugeot 5008? To musicie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ francuska nowość wejdzie u nas do sprzedaży na początku 2017 roku.

Peugeot 5008 - naszym zdaniem

To może być optymalny samochód dla rodzin. Peugeot 5008 to modny SUV, który umożliwia wygodną podróż i pozwala zabrać ogromny bagaż. Do tego ma atrakcyjną stylistykę karoserii.