Niekwestionowaną gwiazdą i największą atrakcją ekspozycji Ford Motor Company na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu będzie zaplanowana na 30 września oficjalna premiera zupełnie nowego Forda Focus. Po raz pierwszy w historii pełna gama modeli Forda Focus obejmująca trzy gotowe do produkcji wersje nadwoziowe, zostanie pokazana razem na jednym stoisku.

Ekspozycja nowych modeli o atrakcyjnej, pełnej dynamiki linii jest zapowiedzią wprowadzenia do sprzedaży tego nowego i bardzo ważnego dla Forda modelu na rynkach Europy i Ameryki Północnej na początku 2011 roku.

Ford spełnia daną wcześniej obietnicę wprowadzenia do swojej oferty sportowej wersji nowego Forda Focus, opracowanej z myślą o rynku globalnym. Jest nim pokazywany w Paryżu bardzo szybki model ST, napędzany silnikiem o mocy 250 KM. Najnowszy rasowy Ford Focus ST pojawi się w sprzedaży na początku 2012 roku, a jego pierwszy oficjalny pokaz zaplanowano na 30 września.

Na stoisku Forda nowy model zaprezentują: Alan Mulally, prezes i dyrektor zarządzający koncernu Ford, oraz Stephen Odell, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe.