Logo

Genewa 2008: Suzuki Concept A-Star – z Delhi prosto do Genewy

Robert Rybicki
Robert Rybicki

Piątym strategicznym modelem japońskiego Suzuki będzie po modelach Swift, Grand Vitara, SX4 i Splash pięciodrzwiowy samochód z kategorii najmniejszych.

Nowe Suzuki A-Star to klasyczny pięciodrzwiowy hatchback o nowoczesnych kształtach i konstrukcji. Agresywny wyraz „twarzy” małego Suzuki nie musi pojawić się w wersji seryjnej, co jednak powinno pozostać jest aluminiowy silnik o pojemności jednego litra, który pełni normę Euro 5. Zużycie paliwa powinno wynieść ok. 4 l benzyny na 100 km.

Produkcja rozpocznie się w Indiach już w październiku tego roku, do Europy pierwsze egzemplarze trafią wiosną 2009 roku. Suzuki A-Star sprzedawane będzie także na innych rynkach, przede wszystkim w Azji.

Suzuki produkuje w Indiach od roku 1983 i według danych japońskiego producenta do samochodów tej marki należy dziś ponad 50 % indyjskiego rynku. W najbliższych dwóch latach inwestycje do indyjskich fabryk powinny sięgnąć poziomu 1,64 mld euro, dzięki czemu spółka Maruti Suzuki India będzie mogła produkować aż 960 tys. samochodów rocznie. Poszerzone zdolności produkcyjne będą dla Suzuki kluczowe w ekspansji globalnej. Obecnie Suzuki produkuje rocznie na całym świecie 2,22 mln samochodów i 3,06 mln motocykli.

Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki
Przeczytaj skrót artykułu
Zapytaj Onet Czat z AI
Poznaj funkcje AI
AI assistant icon for Onet Chat

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Skrót artykułu