Mocniejszy i lżejszy F-Type SVR Coupé i Convertible z napędem na cztery koła o udoskonalonym zawieszeniu i układzie przeniesienia napędu oraz aktywnej aerodynamice, gwarantuje osiągi godne samochodu super-sportowego - w każdych warunkach - oraz niepowtarzalną radość z jazdy.

„Czystość formy F-Type jest czymś naprawdę wyjątkowym, ale projektując nowego F-Type SVR mieliśmy możliwość stworzenia czegoś jeszcze bardziej spektakularnego. Każda dodatkowa forma, linia czy element ma swoje uzasadnienie i przyczynia się do lepszych osiągów samochodu i zwiększa jego zauważalność.

Dzięki zwiększeniu mocy turbodoładowanego 5-litrowego silnika V8 do 575 KM oraz 700Nm F-Type SVR może przyśpieszyć do 100 km/h) w zaledwie 3,7 sekundy. Maksymalna prędkość modelu Coupé wynosi 322km/h, a Convertible 310 km/h.

Wykorzystując fundamentalny potencjał obecny w F-Type od pierwszego dnia, Special Vehicle Operations Jaguar Land Rover opracował najszybszy i najmocniejszy samochód Jaguara do cywilnej jazdy, produkowany seryjnie.

„Z mocą 575KM, niższą masą, udoskonalonym podwoziem i indywidualną kalibracją skrzyni biegów i układem napędu na cztery koła, można w jeszcze łatwiejszy sposób sprawdzić osiągi auta i cieszyć się nimi. Jest to samochód, który został opracowany przez SVO dla prawdziwych fascynatów dynamicznej jazdy, który jednocześnie nadaje się do codziennego użytku.” – powiedział John Edwards, Dyrektor Generalny, Jaguar Land Rover Special Operations.

Premiera tego wyjątkowego samochodu odbędzie się 1 marca podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie.