Historia Jeepa. to legandy, począwszy od modelu Willys-Overland MB z roku 1941 określanego mianem samochodu „nie do zatrzymania” oraz słynnego 1945 CJ-2A (Civilian Jeep), który przyczynił się do powstania nowoczesnej masowej produkcji pojazdów terenowych. Jeep, za sprawą wprowadzenia w roku 1946 na rynek modelu Willys Wagon, wszechstronnego pojazdu z miejscami dla 7 osób, stał się także pionierem w segmencie samochodów typu SUV. Ponadto marka Jeep, jeszcze w roku 1963, dzięki modelowi Jeep Wagoneer, zyskała również miano pioniera w segmencie dużych SUV-ów klasy Premium, a następnie zrewolucjonizowała segment pojazdów typu SUV, wprowadzając w roku 1984 model Jeep Cheeroke, pierwszy w historii pojazd typu SUV wyposażony w nadwozie samonośne.

By uczcić te i inne kroki milowe w historii Jeepa, gościom tegorocznego salonu motoryzacyjnego zostaną zaprezentowane trzy klasyczne modele, takie jak: Willys-Overland MB z roku 1941, Willys Wagon z roku 1947 oraz Jeep Wagoneer z roku 1963. W ramach dalszego zilustrowania drogi, jaką Jeep przebył od czasów przeszłych do teraźniejszych, na stoisku zostaną zaprezentowane nowe specjalne serie „75th Anniversary”, które będą dostępne u dilerów w całym regionie już na początku drugiego kwartału 2016 r. Serie te mają nową ekscytującą kolorystykę nadwozia, znaczek „75th Anniversary”, a także ekskluzywne wnętrze i wyposażenie.

Debiut Cherokee Overland, nowego topowego modelu łączącego legendarne możliwości off-roadowe oraz jeszcze bardziej wyrafinowane i eleganckie wyposażenie, zapisuje nową kartę w historii legendarnego Jeepa. Światła reflektorów zostaną również skierowane na specjalną serię Jeep Renegade Dawn of Justice grającego główną rolę we wchodzącym na ekrany filmie „Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości”, oraz na ekskluzywny Grand Cherokee SRT Night, najnowszy model będący, jak dotąd, najszybszym i najmocniejszym samochodem w całej historii marki Jeep.