Jedną z atrakcji będzie premiera nowej Klasy C Cabriolet. Otwarty wariant z klasycznym, miękkim poszyciem dachowym daje wstęp do grona samochodów marzeń Mercedesa i w standardzie zapewnia całoroczną przyjemność z jazdy z wiatrem we włosach. Kolejne zwiastuny wiosny to nowe odsłony roadsterów SL oraz SLC, obie debiutujące w Europie, a także Mercedes-AMG S 63 Cabriolet Edition 130, stworzony dla upamiętnienia 130. urodzin samochodu. Nowością w rodzinie Klasy C będzie z kolei wariant Mercedes-AMG C 43 4MATIC Coupé. Po raz pierwszy na Starym Kontynencie pojawi się najnowsza Klasa E. Dziesiąta generacja biznesowej limuzyny Mercedesa wyznacza standardy w zakresie designu, bezpieczeństwa, efektywności i motoryzacyjnej inteligencji. Oferta Klasy V wzbogaca się o szczególnie bogato wyposażoną linię EXCLUSIVE, a smarta - o ekskluzywną, limitowaną serię fortwo cabrio BRABUS edition.

Prezentowanej w Genewie kolekcji samochodów marzeń Mercedes-Benz towarzyszy fascynująca sceneria: dynamicznie ukształtowana rzeźba ze swobodnie zawieszonych srebrnych listew tworzy doskonałą oprawę dla premier nowych modeli. Instalacja „Srebrny przepływ” zdaje się unosić w powietrzu ponad obszernym stoiskiem o powierzchni 3120 m kw. i wspólnie z centralną przestrzenią medialną tworzy przestronną scenę dla premier nowych modeli. W sumie podczas dni dla publiczności Mercedes-Benz pokaże w Genewie 37 aut.

Innowacyjna tematyka prezentowana jest po przeciwnej stronie, na interaktywnych stanowiskach pośrodku stoiska. W strefie „E-Mobilności” będzie można zobaczyć imponującą gamę hybrydowych Mercedesów, w tym Klasę E, GLE oraz GLC, jak również w pełni elektryczną Klasę B oraz panującego Mistrza Świata Formuły 1 - bolid Mercedes-AMG Petronas F1 W06 Hybrid.

Dynamiczna forma „Srebrnego przepływu” prowadzi gości za główne stoisko, do sekcji Mercedes-AMG i Mercedes me - nowej marki usług Mercedes-Benz. W osobnej strefie odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej na temat szerokiej gamy opcji Mercedes me i licznych możliwości ich indywidualizacji - od połączenia samochodu ze smartfonem przez innowacyjne rozwiązania z zakresu mobilności do inspirujących ofert finansowych i serwisowych oraz tych spoza tematyki motoryzacyjnej.

Koncepcja „Srebrnego przepływu” Mercedes-Benz świętowała swoją premierę w 2014 roku, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Rok później była wykorzystana na salonie we Frankfurcie. Dzięki swojej elastyczności strukturę można łatwo dostosowywać do odmiennych warunków architektonicznych w różnych halach targowych, zachowując przy tym jej efektowny wygląd.