Auto Świat Wiadomości Targi Samochodowe IAA Frankfurt 2007: Škoda Fabia Greenline i Fabia Combi Scout wśród premier

IAA Frankfurt 2007: Škoda Fabia Greenline i Fabia Combi Scout wśród premier

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan

Jak się okazało także i Škoda Auto chce dołączyć do producentów samochodów oszczędnych i czystych dla środowiska naturalnego. Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem zobaczymy Fabię GrennLine, która nie będzie jedyną nowością tej marki.

IAA Frankfurt 2007: Škoda Fabia Greenline i Fabia Combi Scout wśród premier
Auto Świat
IAA Frankfurt 2007: Škoda Fabia Greenline i Fabia Combi Scout wśród premier

Najważniejszą premierą producenta z Mlada Boleslav podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem będzie niewątpliwie nowa Škoda Fabia Combi.

Wśród eksponowanych modeli zobaczymy wersję studyjną Fabia Scout, która powstała na nowej wersji Fabii Combi. Można oczekiwać, że wkrótce Octavia Scout i Roomster Scout otrzymają jeszcze kolejnego członka rodziny. Do światowych premier (może trochę na wyrost) podczas IAA Frankfurt 2007 zaliczono także rodzinę modeli GreenLine, która ma być oszczędna w eksploatacji i wydalać mniej niż inne modele spalin szkodliwych dla środowiska naturalnego. Pierwszym takim modelem będzie Fabia GreenLine i Fabia GreenLine Combi z silnikiem 1.4 TDI PD DPF o mocy 59 kW z emisją CO2 nie przekraczającą 110 g/km. Kolejnym modelem tej serii będzie Octavia Combi FlexFuel, który jeszcze przed końcem br. pojawi się w sprzedaży na szwedzkim rynku.Ta nowość napędzana jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym 1.6 MPI o mocy 75 kW, który przystosowany jest do spalania paliwa E85.

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków