Od momentu debiutu rynkowego w 2010 roku wyprodukowano 1 100 000 egz. ASX, co uczyniło go jednym z najbardziej udanych globalnych modeli firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC), a także silnym graczem rywalizującym w zyskującej dużą popularność klasie SUV-ów segmentu C.

Model ASX na rok modelowy 2017 został opracowany w oparciu o nową koncepcję wizualną MMC o nazwie „Dynamic Shield”, zwiastując nadejście nowej generacji samochodów japońļskiej marki.

Nowa stylistyka Mitsubishi została po raz pierwszy zaprezentowana w modelu studyjnym Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S z 2014 roku. Koncepcja wizualna Dynamic Shield ma symbolizować funkcjonalność i poczucie bezpieczeństwa, które zapewniają SUV-y firmy Mitsubishi Motors. Uwagę zwracają chromowane listwy umieszczone po obu stronach centralnego logotypu w kształcie trzech diamentów, dające trójwymiarowy efekt ruchu.

W przypadku modelu ASX, przedni zderzak został zmodyfikowany w celu umieszczenia w nim chromowanych listew, a część centralna została polakierowana na czarno, co przywodzi na myśl nowego Outlandera lub koncept eX-Concept. Ponadto, górna atrapa chłodnicy jest teraz wykonana z cienkich, czarnych listew umieszczonych poziomo. Element ten łączy się z reflektorami, zapewniając spójny wygląd przedniej części nadwozia.

Nowa stylizacja przedniego pasa to ukłon w stronę przeszłości Mitsubishi Motors Corporation oraz filozofii „Forma podyktowana funkcjonalnością”. Nowy projekt nawiązuje do osłony zderzaka znanej z modelu Pajero/Montero/Shogun, dzięki czemu wzmaga poczucie bezpieczeństwa oferowanego zarówno podróżującym, jak i samemu autu. Pod tym względem nowy projekt przedniej części nadwozia wyraża dziedzictwo designerskie oraz stanowi jego kontynuację.

Oprócz nowego przedniego pasa, ASX na rok modelowy 2017 w specyfikacji europejskiej zostanie również wyposażony w antenę dachową w kształcie płetwy rekina, mocniej wyprofilowaną tylną kanapę oraz tapicerkę z nowego materiału.

Wspomniane kosmetyczne zmiany idą w parze z innymi nowościami, które wprowadzono ostatnio w modelu ASX: nowy silnik turbodiesel o pojemności 1,6 litra o mocy 114 KM (z systemem Auto Stop & Go, 6-biegową przekładnią manualną i napędem 2WD lub 4WD), wydłużenie odstępów między przeglądami do 20 000 kilometrów oraz nowe wyposażenie (18-calowe wieloramienne, aluminiowe obręcze kół, wstawki dekoracyjne w czarnym lakierze fortepianowym na kole kierownicy, automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne) – dostępne w zależności od rynku i wersji wyposażenia.