W tym roku jest znacznie więcej polskich premier niż w poprzednich edycjach. Szczególnie w hali zajmowanej przez marki koncernu Volkswagen, gdzie możemy zobaczy takie auta jak m.in. najnowsze Audi A3 cabrio, Audi S3 sedan, Porsche Macan, Skoda Octavia Scout, Volkswagen Golf Sportsvan.

Inne premiery to: Mercedes-Benz klasy C coupe, Hyundai Genesis, Jeep Cherokee, Nissan Juke i Kia Soul.

Reprezentowane są także najdroższe marki jak: Rolls Royce czy Maserati. Firma Lexani zaprezentowała nową Warszawę, które napędzana jest silnikiem o pojemności 3.0 l z BMW E46 o mocy 300 KM.

Mercedes pokazał model G63 AMG 6x6, który powstał na bazie samochodu wykorzystywanego przez australijską armię. Do napędu zastosowano silnik 5,5 l V8 o mocy 536 KM, który współpracuje z 7-biegowym automatem 7G-tronic. Samochód ten od 0 do 100 km/h rozpędza się w czasie krótszym niż 6 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 160 km/h. Na każde 100 km, ten sześciokołowy Mercedes będzie potrzebował średnio 18 l/100 km.

Atrakcję dla zwiedzających stanowią też stoiska naszych redakcji: tygodnika Auto Świat, miesięcznika Auto Świat 4x4, dwumiesięcznika Auto Świat Classic i miesięcznika Top Gear oraz Akademii Auto Świata.

Poznańskie premiery Foto: Auto Świat
Poznańskie premiery