Kolejna wersja nadwozia samochodu Škoda Fabia drugiej generacji, to kombi. Producent ujawnił dzisiaj pierwsze oficjalne zdjęcie. Na jedynym, jak dotychczas, oficjalnym zdjęciu dostrzegamy jednak chyba, to co najważniejsze. Jest tutaj wyraźnie widoczna sylwetka nowego modelu.

Nowa Fabia Combi z całą pewnością jest samochodem ładniejszym od swojego poprzednika i ma wymiary (4232 x 1646 x 1452 mm, rozstaw osi 2462 mm). Tylna część nadaje temu modelowi wyjątkowo rasowy kształt. Przednią już znamy z wersji hatchback i tutaj nic się nie zmieniło. Natomiast tylna część pojazdu otrzymała nowe lampy zespolone, nowy zderzak i oczywiście nową pokrywę bagażnika.

Wydaje się, że nowa Škoda Fabia Combi ma szansę na zawojowanie rynku w swoim segmencie. Należy jednak oczekiwać, że producent zaoferuje ten model klientom w nieco wyższej cenie niż sprzedawał dotychczasową wersję. Cóż, nowości kosztują.

Oficjalna premiera tego modelu odbędzie się w połowie września, podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem.