Debiutujący na tegorocznym międzynarodowym salonie samochodowym w Genewie QX30 Concept jest ważnym elementem poszerzenia obecności Infiniti na rynku właśnie o segment luksusowych samochodów kompaktowych. Jak należy przewidywać, segment ten znacząco poszerzy się w najbliższych latach za sprawą młodszych, zamożnych klientów.

Koncept łączy smukłe linie coupé z elementami charakterystycznymi dla crossovera, takimi jak choćby wyższe pozycje siedzenia i napęd na wszystkie koła. Dzięki temu równie dobrze radzi sobie w miejskim gąszczu, jak podczas weekendowych wypraw za miasto.

Ekspansja w rozwijający się segment

Do końca tej dekady przedstawiciele generacji X i Y będą stanowić około 80 procent nabywców w segmencie luksusowych samochodów kompaktowych. Badania przeprowadzane w tej nowej grupie nabywców pokazują coraz większą negację tradycyjnego pojmowania samochodu luksusowego. Auto klasy premium to już nie tyle rozmiar czy moc, ale raczej charakterystyczny wygląd i doskonałość wykonania. QX30 Concept został zaprojektowany przez międzynarodowy zespół designerów, którzy nadali mu wyrazistego wyglądu i zaproponowali nowatorskie, oryginalne elementy zwiększające jego atrakcyjność dla tych klientów na całym świecie, którzy chcą zerwania z nudną dla nich tradycją. Kompaktowy charakter konceptu jest odpowiedzią na ich potrzebę produktu, który pasuje do miejskiego stylu życia. Podwyższona sylwetka crossovera zapewnia lepszą widoczność w ruchu miejskim i podczas manewrów na parkingach.

Infiniti QX30 Concept przeznaczone do produkcji

QX30 Concept to najnowszy pojazd w całej serii konceptów, które – zgodnie z jednoznacznymi zapowiedziami Infiniti – z całą pewnością wejdą do produkcji.

Q30 będzie produkowany już od 2015 roku w Wielkiej Brytanii, natomiast Q60 Concept, zaprezentowany na styczniowym salonie w Detroit, wejdzie do produkcji w roku przyszłym. W 2016 roku wprowadzony na rynek zostanie także crossover inspirowany modelem QX30 Concept.

Infiniti nadal poszerza swoją linię produktową, aby oferować całą gamę rozmiarów − od mniejszych samochodów klasy premium, właśnie takich jak Q30, aż po pełnowymiarowe crossovery, takie jak QX70. Nie ulega wątpliwości, że do wykreowania QX30 Concept Infiniti wykorzystało swoje bogate doświadczenie w tworzeniu udanych crossoverów sportowych, jakimi są QX50 i QX70.