Nie jest tajemnicą, że francuski koncern PSA chce produkować crossovera własnej konstrukcji. Zapowiedzią serii ma być koncepcyjny Peugeot, który powstał w China Tech Center. Crossover ma długość 4870 mm, szerokość 2035 mm i wysokość 1610 mm, przy wyjątkowym rozstawie osi 3000 mm. Model SxC ukazuje również nowy kierunek designu Peugeota, który stanowi rozwinięcie dotychczas prezentowanych konceptów jak roadster SR1, BB1, elektrycznego roadster EX1 i miejskiego crossovera HR1.

Nowy koncept powstał z myślą budowania na nim poza crossoverem także innych wariantów nadwozia. Niekonwencjonalnymi rozwiązaniami są tylne drzwi otwierane w kierunku przeciwnym do jazdy oraz okno dachowe z podwyższeniem na brzegach. Pojazd ten postawiono na 22-calowych kołach oraz zamontowano światła do jazdy dziennej z diodami LED.

Nowością jest benzynowy HYbrid4, który stanowi połączenie jednostki 1.6 THP o mocy 218 KM napędzającej przednią oś oraz silnika elektrycznego o mocy 70 kW przekazującego moment obrotowy na tylną oś. W ten sposób powstał hybrydowy napęd na cztery koła o całkowitej mocy 313 KM (230 kW), który pozwala na osiągniecie średniego zużycia paliwa na poziomie 5,8 l/100 km oraz emisji CO2 143 g/km. Sam elektryczny system napędu pozwala na pokonanie dystansu 12,5 kilometra.

Oficjalna prezentacja studyjnego crossovera marki Peugeot odbędzie się 18 kwietnia 2011 roku podczas salonu smaochodowego w Szanghaju.