Największą atrakcją stoiska Volkswagena, zlokalizowanego w hali 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich, bez wątpienia jest Touareg trzeciej generacji. Flagowy SUV niemieckiej marki w swojej kolejnej odsłonie wnosi wiele nowego do tego stale rozwijającego się segmentu samochodów. Auto pojawi się w sprzedaży już w czerwcu tego roku. Czym może przekonać do siebie nowych klientów?

Volkswagen Touareg - SUV na szczycie oferty

Do najważniejszych zalet największego SUV-a Volkswagena dostępnego w Europie należą: mocne silniki V6, przestronne wnętrze, pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi, innowacyjne systemy asystujące oraz, a może przede wszystkim - Innovision Cockpit.

To dwa duże ekrany (cyfrowe wskaźniki i centralny w desce rozdzielczej) składające się na atrakcyjny i intuicyjny sposób obsługi pokładowego systemu informacyjno-rozrywkowego. Wygląd menu można w pełni dostosować do wymagań użytkownika niczym ekran smartfona.

Volkswagen I.D. Buzz – następca kultowego Bulliego

Niemniej interesującym Volkswagenem wystawionym w Poznaniu jest model koncepcyjny z rodziny I.D., zapowiadającej różnego rodzaju samochody elektryczne, które trafią do produkcji seryjnej na przestrzeni najbliższych kilku lat.

I.D. Buzz to futurystycznie wyglądający, funkcjonalny van, będący duchowym następca znanego modelu Bulli sprzed 70 lat. Dzięki przemyślanej konstrukcji, mimo niewielkich rozmiarów nadwozia (4,95 m długości), wnętrze samochodu okazuje się nadspodziewanie przestronne. To zasługa modułowej platformy (MEB), stworzonej specjalnie z myślą o samochodach z napędem elektrycznym.

Akumulatory napędu elektrycznego, zapewniające zasięg ok. 600 km po pełnym naładowaniu, nie ograniczają przestrzeni, ponieważ umieszczono je w podłodze pojazdu. Dzięki zmiennemu układowi foteli kabinę można konfigurować do bieżących potrzeb. Seryjny Volkswagen I.D. Buzz ma zachować wiele rozwiązań z modelu studyjnego. Elektryczny mikrobus trafi do sprzedaży najpóźniej w 2022 roku.

Poznań Motor Show – pozostałe nowości Volkswagena

To oczywiście nie jedyne modele marki Volkswagen, które można dokładnie obejrzeć w ramach Poznań Motor Show. W trakcie targów jest okazja bliżej poznać na przykład kompaktowego crossovera T-Roc, nową generację Polo, które zostało wybrane Światowym Miejskim Samochodem Roku 2018.