- tłumaczą mieszkańcy, wywieszając regulamin osiedlowego parkingu.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Najdroższy parking w Polsce

Rafał Szarałata, przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej, podkreśla, że problem dzikiego parkowania przekroczył granice tolerancji.

Niewłaściwe zachowanie kierowców, którzy zostawiali samochody nawet na dwa miesiące, a także korzystali z nich jako "parawanu" do załatwiania potrzeb fizjologicznych czy organizowania imprez alkoholowych, doprowadziło do podjęcia drastycznych środków.

Wprowadzona uchwała przewiduje opłatę w wysokości 300 zł za dobę za parkowanie dla osób spoza osiedla. Dodatkowo, zaparkowanie bez zezwolenia grozi karą w wysokości 1000 zł. Na parkingu nie ma jednak monitoringu ani stróża, co może stanowić wyzwanie w egzekwowaniu tych opłat.

Najdroższy parking w Polsce dzieli kierowców

Decyzja ta wywołała podział wśród kierowców. Niektórzy uważają ją za rozsądne rozwiązanie, inni natomiast zastanawiają się, gdzie teraz będą mogli bezpiecznie zaparkować. Krytycy uważają, że wprowadzona opłata jest za wysoka i prawnie bezpodstawna. Innego zdania są prawnicy z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski, z którymi rozmawiali dziennikarze serwisu wSzczecinie.pl.

- powiedział mecenas Marek Jarosiewicz w rozmowie z serwisem.

Prawnik dodaje, że nie ma przeciwwskazań dla takiego regulaminu.