Kilka lat temu rzeczywiście opony wielosezonowe były niedocenianą nowością. Podważano ich właściwości jezdne, trwałość i przydatność we wszystkich porach roku. Kierowcy również traktowali je dość sceptycznie i w okolicach Wszystkich Świętych masowo wymieniali letnie ogumienie na zimowe.

W garażu albo przechowalni większość nadal ma dwa komplety opon, często z felgami. My od kilku dobrych lat publikujemy wyniki testu właśnie wielosezonówek, z których wynika, że nie są one wcale ryzykownym zakupem.

Owszem, w niektórych sytuacjach lepiej sprawdzą się zimówki, a w innych letnie, ale całoroczne też nie zasługują na dyskwalifikację. Mogą być nawet lepsze od nich. Co więcej, zakup tylko jednego kompletu opon na cały rok pozwoli zaoszczędzić na drugim i kosztach wymiany. Dziś prezentujemy 10 najnowszych modeli opon wielosezonowych, które przetestowaliśmy w różnych warunkach drogowych.

Sprawdziliśmy je naprawdę wszechstronnie, zapraszamy więc do zapoznania się z wynikami testu, który z pewnością pomoże wybrać właściwe ogumienie.

W najnowszym numerze tygodnika Auto Świat (43/2015) m.in. dowiemy się, czym wkrótce zaskoczy Mazda, jaki jest bolid BMW powstający z McLarenem oraz poznamy wrażenia z jazdy Toyotą Land Cruiser z nowym dieslem.

Testowaliśmy kilka najnowszych modeli aut. Porównujemy trzy kompakty z Azji. Dowiemy się jaki jest Citroen Berlingo ze 100-konnym dieslem, a także poznamy uterenowioną wersję Golfa oraz Porsche Cayenne GTS z turbodoładowanym benzynowym silnikiem V6.

Radzimy jakie opony wybrać na zimę. Zapewne pomoże nam w tym test 10 opon całorocznych w rozmiarze 195/65 R 15, które porównujemy z zimowymi i letnimi. Dowiemy się także, co zrobić, by sprawny był zimą nasz akumulator.

Z drugiej ręki – sprawdzamy benzynowa wersję Fiata Grande Punto oraz porównujemy limuzyny klasy wyższej.

Jeździliśmy także amerykańską legendą – Fordem Mustangiem GT.

To wszystko przeczytamy w najnowszym wydaniu tygodnika Auto Świat, który pojawi się w sprzedaży 19 października 2015 r.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 130 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Zapraszamy do lektury!