W 2016 r. w Peugeot 2008 DKR pojawiły się duże zmiany - nowy samochód jest szerszy, niższy, szybszy i mocniejszy. W połączeniu z drapieżną, agresywną linią nadwozia, nowy Peugeot w nowych barwach nie przejedzie niezauważony na pustyni.

Najnowsza wersja tego samochodu - Peugeot 2008 DKR16 – łączy barwy wszystkich partnerów wspierających projekt „Dakar”. Po raz pierwszy pojawi się srebrny dach, który ma odbijać gorące promienie argentyńskiego słońca.

Nowoczesna grafika i kolorystyka nadwozia doskonale podkreślają zmiany, zarówno te widoczne na zewnątrz jak i ukryte pod maską, jakie pojawiły się w samochodzie od pierwszego startu w Rajdzie Dakar jedenaście miesięcy temu.

Na przykład zmiana wymiarów 2008 DKR16 spowodowała zasadniczą modyfikację rozłożenia masy. Koła zapasowe są obecnie umieszczone w bokach nadwozia, co obniża środek ciężkości i poprawia zachowanie podczas jazdy.

Kształt nowego nadwozia jest idealnie dopasowany do nowej, konstrukcji i jednocześnie świetnie podkreśla połączenie płaszczyzn i krzywizn Peugeot 2008 DKR16, który będzie zapewne jednym z najbardziej wyróżniających się samochodów startujących w Rajdzie Dakar 2016.

Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport, entuzjastycznie wypowiada się o nowym designie: „Jeśli samochód okaże się tak dynamiczny na jaki wygląda, czeka nas bardzo dobry sezon! Peugeot 2008DKR16 w nowych barwach daje wrażenie prędkości i dynamiki, nawet jeśli stoi w miejscu. Nasze samochody będą doskonale widoczne w Rajdzie Dakar 2016. Musimy z nich wyciągnąć wszystko, co się da”.

38. Rajd Dakar wystartuje z Buenos Aires, w Argentynie w sobotę 2 stycznia 2016 r. i zakończy się w Rosario w sobotę 16 stycznia. Na cztery maszyny w kolorach Red Bulla czeka intensywna trasa o długości 10 tys. km przecinająca w poprzek Amerykę Południową.