• Druga edycja EV Experience zaoferowała aż 70 aut i przyciągnęła ponad tysiąc uczestników
  • Każdy mógł zobaczyć największe nowości ze świata elektromobilności, przejechać się nimi i podszkolić swoje umiejętności za kółkiem
  • Dla właścicieli aut elektrycznych zorganizowano wyścig, podczas którego mogli sprawdzić swoje maszyny w bardzo sportowych warunkach

Dwa dni wydarzenia, ponad 25 tys. koni mechanicznych i niemal 3 tys. łącznie przejechanych kilometrów ponad 70 samochodami elektrycznymi. Wydarzenie EV Experience zakończyło się dużym sukcesem i poprawiło wynik zeszłorocznej edycji. Ponad tysiąc osób zechciało poznać i wypróbować możliwości elektrycznych samochodów.

EV Experience jest największym w Polsce wydarzeniem otwartym dla publiczności, gdzie każdy miał możliwość nie tylko posiedzieć w samochodach na prąd, ale także odbyć nimi jazdy testowe na torze w Modlinie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

– Dzień otwarty EV Experience to święto każdego entuzjasty pojazdów zeroemisyjnych. W jednym miejscu zgromadziliśmy ponad 200 samochodów elektrycznych, z czego ponad 70 przez 10 godzin bez przerw jeździło na Torze Modlin. By jak najbardziej zintensyfikować jazdy, stworzyliśmy na terenie obiektu 4 pełnoprawne tory, na których w 10-minutowych sesjach jeździło od 8 do nawet 12 pojazdów. W efekcie łącznie udało się pokonać niemal 3 tysiące kilometrów, bijąc tym samym rekord zeszłorocznej edycji – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Osoby odwiedzające EV Experience miały okazję, by osobiście zapoznać się z pełną gamą rynkowych nowości. Na torze w Modlinie pojawiły się największe nowości m.in.: światowy samochód roku – Hyundai IONIQ 6, innowacyjny NIO ET7, luksusowe BMW i7 i Mercedes-Benz EQS SUV, czy BMW iX M60 przyspieszające od 0 do 100 km w niecałe 3,8 sekundy. Uczestnicy EV Experience mogli także zobaczyć elektryczne ciężarówki oraz szeroką gamę pojazdów dostawczych od producentów europejskich i azjatyckich.

EV Experience 2023 Foto: PSPA
EV Experience 2023

– Naszą ambicją było zaprezentowanie w jednym miejscu wszystkich segmentów obszaru e-mobility. Nasi goście mieli do dyspozycji m.in. strefę micro z elektrycznymi rowerami i hulajnogami oraz tor off-roadowy, gdzie mogli sprawdzić możliwości EV w trudniejszym terenie. Udostępniliśmy również zeroemisyjne skutery oraz motocykle, a na jednym z torów zorganizowaliśmy szkołę bezpiecznej jazdy – wskazuje Maciej Gis, kierownik biura komunikacji PSPA.

Uczestnicy ścigali się swoimi autami po torze

Drugiego dnia, przeznaczonego dla publiczności, odbył się też zlot EV Klub Polska, który zebrał aż 200 elektryków, a punktem kulminacyjnym były zawody EV Klub Polska Cup, odbywające się pod patronatem redakcji Autoświat.pl. Jeden z naszych redaktorów miał również przyjemność wystartować w wyścigu. Rywalizacja toczyła się między klubowiczami, którzy do startu stanęli w swoich prywatnych samochodach. W sumie w zawodach wzięło udział 30 aut.

EV Experience 2023 Foto: PSPA
EV Experience 2023

– Liczba osób, które uczestniczyły w EV Experience pokazuje, że elektromobilność nie jest rynkową niszą, a tematem, który dosłownie elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą nie tylko powtórzyliśmy zgodnie z naszymi zeszłorocznymi obietnicami, ale także zwiększyliśmy jej skalę. Udowodniliśmy, że elektromobilność już dziś nie tylko pozwala na bezproblemowe poruszanie się po Polsce, ale dodatkowo można z niej czerpać frajdę i emocje, o jakich do tej pory nie myśleliśmy – podsumowuje Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.