Możliwe, że już w 2025 r. w sprzedaży pojawią się pierwsze egzemplarze auta elektrycznego stworzonego wspólnie przez Sony i Hondę. Aby to mogło się wydarzyć, obie firmy zawrą umowy, w tym umowę o wspólnym rozwoju i umowę joint-venture, które pozwolą w 2022 r. powołać do życia nową firmę.

W ramach wspólnych prac Honda i Sony będą odpowiedzialne za inny obszar działań. Pierwsza z firm ma wykorzystać swoje możliwości i doświadczenie w zakresie rozwoju mobilności, produkcji karoserii oraz wiedzy dotyczącej obsługi posprzedażnej. Z kolei Sony wniesie swoje doświadczenie w opracowywaniu i wykorzystywaniu technik obrazowania, wykrywania, telekomunikacji, usług sieciowych i rozrywki.

Sony już od kilku lat intensywnie pracuje nad stworzeniem swojego samochodu. Już ponad rok temu na europejskich drogach rozpoczęły się testy modelu Sony Vision S. Z czasem japoński producent zaprezentował także drugi model samochodu Vision S — elektryczny SUV — który został opracowany na platformie testowanego już sedana.