GTR Motors nie pokazał fotografii oferowanego samochodu, ale wiadomo, że Aperta ma czerwony lakier, na czarno wykończone wnętrze i zdejmowany dach z włókna węglowego. Oferowane LaFerrari z zerowym przebiegiem wycenione jest na kwotę 7,3 mln dolarów.

Cena choć kosmiczna nie jest zaskoczeniem. Ostatnie wyprodukowane LaFerrari coupe zostało ostatnio sprzedane na aukcji za 7 milionów dolarów. A przecież coupe jest znacznie łatwiejsze do zdobycia, ponieważ z fabryki wyjechało 499 sztuk tego modelu, a Aperty jedynie 209 sztuk. Oficjalna cena Aperty jest pilnie strzeżoną tajemnicą, ale mówi się o kwocie przekraczającej 3,5 mln dolarów. Poza tym może się różnić w przypadku konkretnego klienta, by zwykle są to transakcje wiązane. Oczywiście trzeba zainwestować poteżną kwotę, ale zysk na poziomie 4 milionów dolarów jest kuszący.

Rynek unikalnych samochodów jest bardzo intratny, ale tylko nieliczni zamożni ludzie mają ten przywilej, by zakupić tak wyjątkowy model jak Aperta. Niedawno pisaliśmy o tym, że Porsche wprowadza strategię, która ma na celu unikanie sprzedaży kolekcjonerskich modeli spekulantom. Nie zmienia to faktu, że tak Porsche jak i Ferrari z pewnością cieszą się z faktu, że ceny ich samochodów szybują do poziomu najdroższych dzieł sztuki.