Ringbrothers to firma znana w tuningowym środowisku na całym świecie. Odpowiadają za imponujące przebudowy samochodów amerykańskich marek. Ich pojazdy zadziwiają osobliwym wyglądem i potężną mocą silników. W tym miesiącu na targach SEMA w Las Vegas bracia z Wisconsin pokazali przebudowanego Forda Mustanga Mach 1 – UNKL. Nazwa nawiązuje do członka rodziny, którego chcieli w ten sposób uhonorować. Skromna nazwa, ale auto całkiem nieskromne. Mach 1 napędzany jest potężnym 8,5-litrowym big blockiem V8 o mocy 710 KM.

Ford Mustang Mach 1 UNKL – nowoczesny sportowiec w stylu retro

Napęd przenoszony jest za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni Tremec poprzez specjalnie przygotowany wał z karbonu na tylne koła. Wykonany ze stali szlachetnej układ wydechowy generuje fantastyczne brzmienie V8, grube końcówki wydechu są jednak niewidoczne. Według zapewnień Ringbrothers właściwości jezdne są godne nowoczesnego auta sportowego. Obok układu resorującego Quadra Link zainstalowano indywidualnie regulowane gwintowane zawieszenie, które oprócz lepszego trzymania się drogi umożliwia znaczne obniżenie auta. Bezpieczeństwu sprzyja wyścigowy układ hamulcowy z sześciotłoczkowymi zaciskami w kolorze żółtym. Ford stoi na stylowych matowo czarnych 20-calowych kutych felgach HRE z oponami Michelin Pilot Sport 4S.

Ford Mustang Mach 1 UNKL – stylistycznie dopracowany

Kompletnie odrestaurowana karoseria Forda Mustanga Macha 1 UNKL błyszczy jak nowa. Polakierowana w kolorze Big Boss Blue z szarymi i czarnymi akcentami prezentuje się znacznie agresywniej niż oryginał, czemu sprzyja poszerzenie o kilka centymetrów i dodanie karbonowego spoilera i nowego wlotu powietrza na masce. Na grillu tunerzy umieścili dwa dodatkowe żółte reflektory. Wnętrze także zostało zmodyfikowane – Ford dostał nową deskę rozdzielczą, fotele Recaro, sportową kierownicę, płaski ekran i stylowe dźwigienki do obsługi zapłonu, świateł i wycieraczek.

To bardzo udana przebudowa. Powstało stylowe auto, które zachwyciło na SEMA i zgarnęło nagrodę „Best of Show Haritage Award". Seryjna produkcja nie jest przewidziana.

Ładowanie formularza...