Muzeum powstało w 2012 r. i jest własnością prywatną. W trzech halach namiotowych i na wolnym powietrzu udostępniono kilkaset eksponatów – w tym ponad setkę zabytkowych samochodów oraz ok. dwustu motocykli, motorowerów i skuterów. Kolekcję uzupełniają sprzęty domowe i warsztatowe z epoki PRL-u, rowery, zabawki, plakaty itp.
Muzeum Motoryzacji w Nieborowie - jakie auta można obejrzeć?
Większość wystawianych samochodów to pojazdy produkcji polskiej i z tzw. demoludów z okresu powojennego, a więc: Warszawy we wszystkich odmianach nadwoziowych, wszystkie wersje Syren, Mikrus, jest też bogata kolekcja Polskich Fiatów 125p i 126p (w tym kilka cabrio) oraz Polonezów. Najbardziej okazałym autem jest radziecka Czajka, są też Wołgi, Łady, a nawet jeden Zaporożec, który dziwnym trafem kompletnie nie zardzewiał.
W oddzielnej hali wyeksponowano auta najstarsze – z okresu międzywojennego i powojennego produkcji zachodniej – są tu Fiaty w wersjach włoskich i francuskich, Peugeoty, Renaulty, brytyjski Austin, Pontiac, jest też kilka przedwojennych polskich Fiatów.
W każdej hali wystawione są też jednoślady – zabytkowe motocykle, skutery i motorowery.
Na zewnątrz hal można obejrzeć kolekcję pojazdów milicyjnych („nyski" i „gaziki"), Żuków i ciężarowych Lublinów, a także kilkanaście zabytkowych traktorów.
Muzeum Motoryzacji w Nieborowie udostępniane jest w soboty i niedziele w godz. 10-18. W galerii prezentujemy 30 wybranych, najciekawszych eksponatów.
Milicyjne „gaziki"
Pierwsze polskie ciężarówki Lublin
Żuki
Żuk w wydaniu kamper
Melex z kabiną
Syrena 101
Syrena z nadwoziem laminat (prototyp, nie wszedł do produkcji)
Warszawa pick-up
Mikrus
Maluchy w wersjach kabriolet
Zastava 1100 p
Alejka Polonezów
Wołgi
Ozdoba maski Wołgi
Brytyjski Humber
Skoda Octavia kabrio
Renault Dauphine z 1959 r.
Wartburg 311 z 1962 r.
Radziecki Zaporożec
Fiat 1300 z 1964 r.
Brytyjski Austin A 40 z 1955 r.
Sprzęty domowe z lat PRL-u
Radziecka Czajka wzorowana na Cadillacu
Pontiac z 1926 r.
Renault Vivaquatre z 1936 r.
Peugeot 301
Fiat 514 z 1931 r.
Polski Fiat 508 III z 1935 r.
Peugeot Six 12 z 1926 r.
Fragment kolekcji motocykli i motorowerów
Kolekcja skuterów