Muzeum powstało w 2012 r. i jest własnością prywatną. W trzech halach namiotowych i na wolnym powietrzu udostępniono kilkaset eksponatów – w tym ponad setkę zabytkowych samochodów oraz ok. dwustu motocykli, motorowerów i skuterów. Kolekcję uzupełniają sprzęty domowe i warsztatowe z epoki PRL-u, rowery, zabawki, plakaty itp.

Muzeum Motoryzacji w Nieborowie - jakie auta można obejrzeć?

Większość wystawianych samochodów to pojazdy produkcji polskiej i z tzw. demoludów z okresu powojennego, a więc: Warszawy we wszystkich odmianach nadwoziowych, wszystkie wersje Syren, Mikrus, jest też bogata kolekcja Polskich Fiatów 125p i 126p (w tym kilka cabrio) oraz Polonezów. Najbardziej okazałym autem jest radziecka Czajka, są też Wołgi, Łady, a nawet jeden Zaporożec, który dziwnym trafem kompletnie nie zardzewiał.

W oddzielnej hali wyeksponowano auta najstarsze – z okresu międzywojennego i powojennego produkcji zachodniej – są tu Fiaty w wersjach włoskich i francuskich, Peugeoty, Renaulty, brytyjski Austin, Pontiac, jest też kilka przedwojennych polskich Fiatów.

W każdej hali wystawione są też jednoślady – zabytkowe motocykle, skutery i motorowery.

Na zewnątrz hal można obejrzeć kolekcję pojazdów milicyjnych („nyski" i „gaziki"), Żuków i ciężarowych Lublinów, a także kilkanaście zabytkowych traktorów.

Muzeum Motoryzacji w Nieborowie udostępniane jest w soboty i niedziele w godz. 10-18. W galerii prezentujemy 30 wybranych, najciekawszych eksponatów.