• Opel Kadett E sedan ma 8300 km przebiegu cena to tylko 3 990 euro
  • Prezentowany Opel Kadett E z 1990 roku jest pełnowartościowym autem, w którym 4 osoby znajdą komfortowe warunki do podróży

Opel Kadett E (1984-93) był samochodem bardzo popularnym – wyprodukowano prawie 4 mln sztuk. Po VW Golfie II kompaktowy Opel był ulubionym autem Niemców, a w landach byłego NRD zajmował nawet pierwsze miejsce w statystykach sprzedaży. Dziś Kadettów prawie się nie widuje – zarówno w Niemczech, jak i w Polsce – a odmiana sedan jest superrzadka. Tę wersję produkowano wyłącznie w latach 1985-89.

Opel Kadett E sedan za 3990 euro Foto: Auto Bild Klassik
Opel Kadett E sedan za 3990 euro

Egzemplarz widoczny na zdjęciach został po raz pierwszy zarejestrowany w 1990 roku. Przez większość swojego życia przestał w garażu w Lubece. Auto pochodzi od pierwszego właściciela, a na liczniku ma zaledwie 8300 km. Kadett jest w podstawowej wersji – z opcji wybrano tylko radio i lakier metalik. Samochód od dawna nie był używany (ostatni wpis w książce serwisowej pochodzi z lutego 1994 roku), więc w kołach nie było powietrza, a karoserię pokryły pajęczyny i kurz. Ale w stosunku do innych Kadettów ten z Lubeki ma jedną istotną zaletę: nie ma w ogóle korozji! A teraz można będzie go kupić. Cena nie jest porażająca: 3990 euro, czyli ok. 17 tys. zł.

Zanim auto trafiło do sprzedaży wymieniono w nim szereg części, m.in. pasek rozrządu, pompę wody, opony, wydech, bak, pompę paliwa, filtry i ciecze eksploatacyjne. Silnik 1.4 pracuje bez zarzutu, a lakier o dumnej nazwie Srebro Rembrandta został przepolerowany.

Opel Kadett E sedan za 3990 euro Foto: Auto Bild Klassik
Opel Kadett E sedan za 3990 euro

Obecnie prezentowany Opel Kadett E z 1990 roku jest pełnowartościowym autem, w którym 4 osoby znajdą komfortowe warunki do podróży, a kufer o pojemności 550 l pozwoli zabrać też masę bagaży. Mimo niewielkiej mocy (60 KM) auto nie jest ospałe – efekt niskiej masy (895 kg). Chętni do kupna muszą się jednak pospieszyć: auto zostało właśnie wystawione do sprzedaży na Bremen Classic Motor Show, które potrwa do niedzieli 2 lutego. Samochód można oglądać w hali 6, wśród tzw. młodych klasyków. Na tle oferowanych u nas Fiatów 125p i Polonezów Kadett E z przebiegiem zaledwie 8300 km wydaje się prawdziwą okazją.

Ogłoszenia sprzedaży Fiatów 125p Foto: otoMoto.pl
Ogłoszenia sprzedaży Fiatów 125p