W Polsce coraz większa popularność zdobywa nowy hatchback Mitsubishi Space Star, który oferuje dobre wyposażenie standardowe i jest ekonomiczny w eksploatacji. Od maja 2014 r. w Laem Chabang (Tajlandia) produkowany jest mały sedan. Mitsubishi Attrage powstał na bazie najnowszej generacji modelu Space Star/Mirage.

Mitsubishi Attrage ma długość 4245 mm (hatchback Space Star – 3710 mm), rozstaw osi 2550 mm (Space Star – 2450 mm) i masę własną 930 kg. Promień skrętu 4,8 m, co z całą pewnością przyda się w mieście. Do napędu zastosowano trzycylindrowy silnik 1.2i MIVEC o mocy 80 KM, który współpracuje z pięciobiegową przekładnią manualną lub bezstopniowym automatem CVT.

Zapewne atutem tego modelu będzie bagażnik, którego pojemność wynosi 450 litrów (hatchback – 235 l).

Producent zadbał o wyjątkowo bogate wyposażenie standardowe, którego w zbliżonej cenie nie oferuje konkurencja. Wersja podstawowa wyposażona jest w m.in. komputer pokładowy, klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby w drzwiach, centralny zamek sterowany pilotem oraz wszystkie aktualnie wymagane systemy zwiększające bezpieczeństwo pasażerów.

Europejska premiera Mitsubishi Attrage odbędzie się podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Brukseli, który rozpocznie się 15 stycznia 2015 r. Belgia będzie też pierwszym krajem, w którym od stycznia auto to będą oferować miejscowi dilerzy Mitsubishi.