W pierwszej połowie sierpnia pisaliśmy o planach na odrodzenie się marki TVR. Dziś dostaliśmy potwierdzenie, że te plany to nie mrzonki, a suche fakty.

Tak jak zakładano, do napędu dwumiejscowego GT posłuży 5-litrowe V8 Forda pochodzące z Mustanga. Przez magiczny dotyk Coswortha jednostka ta będzie generować około 480 KM, co w połączeniu z niską masą – 1250 kg daje stosunek mocy do masy 400 KM na tonę.

Lekka konstrukcja jest zasługą firmy iStream należącej do Gordona Murray-a, twórcy legendarnego McLarena F1, i podobnie jak w byłym, najszybszym samochodzie świata opiera się ona o konstrukcję z włókna węglowego. W efekcie przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie nam mniej niż 4 s., a wskazówka prędkościomierza dojdzie do okolic 320 km/h.

Gdyby za ten model był odpowiedzialny McLaren, Ferrari czy inny producent supersamochodów ceny pewnie wahałaby się w okolicy 250 000 $. Tak jednak nie jest, a cena tego modelu w limitowanej edycji „Lounch Edition” to 117 000 $, trochę poniżej 90 000 £. Sprawdźcie stan swoich kont, można już składać zamówienia.

Jak myślicie, 70. urodziny TVR będą udane? Zasługuje na miejsce w TopGarage? Zapraszamy do komentowania.