Outlander PHEV Concept-S powstał na bazie Outlandera PHEV hybrydowego SUV-a typu plug-in z napędem na cztery koła 4WD, będzie w Paryżu świętował światową premierę.. Firma MMC pokaże również 11 innych modeli (5 w dniu prasowym), w tym rajdowego Outlandera PHEV, który uczestniczył w rajdzie FIA Asia Cross Country Rally 2014, auta produkcyjne w specyfikacji europejskiej, model i-MiEV oraz inne auta z napędem elektrycznym (EV i hybrydowe typu plug-in PHEV).

Outlander PHEV Concept-S to koncept prezentujący specjalny temat stylizacyjny przeznaczony dla produkcyjnej wersji Outlandera PHEV.

W przednim pasie nadwozia modelu Concept-S, symbolizującym funkcjonalność i bezpieczeństwo SUV-ów produkowanych przez Mitsubishi Motors, znalazł się logotyp w kształcie Trzech Diamentów otoczony po obu stronach chromowanymi przetłoczeniami. Całość tworzy trójwymiarowy efekt tarczy sugerujący nieustanny ruch. Poczucie dynamizmu potęgują reflektory zachodzące na boczne panele nadwozia. Ich płynne linie biegną ku górze i rozszerzają się na boki auta.

Podobny temat stylizacyjny zastosowano w tylnej części konceptu, gdzie symboliczne chromowane akcenty - uzupełnione wydłużonymi lampami zespolonymi - ciągną się od pokrywy bagażnika aż do nadkoli, co zwraca uwagę na dynamiczną i innowacyjną stylizację bryły auta, który zdaje się tworzyć wokół nadwozia swoistą tarczę ochronną. Nadwozie auta zostało wykończone wysokogatunkową powłoką lakierniczą „Platinum White”.

W projekcje przedziału pasażerskiego modelu Concept-S wykorzystano skrupulatnie wykończone detale, które wyrażają precyzję, jakość, kunszt i wyrafinowanie. Wśród nich znalazły się m.in. czarne wstawki o strukturze drewna ze srebrnymi akcentami, konsola centralna inspirowana wyglądem tradycyjnych japońskich pudełek polakierowanych na czarno oraz miękka, skórzana tapicerka siedzeń o wysokiej jakości wykończona ręcznie przez rzemieślników.

Co więcej, tapicerka siedzeń tworząca trójwymiarową powierzchnię wraz z pionowo przeszytymi siedziskami zapewnia wysoki komfort siedzenia, podczas gdy zastosowanie linii cięcia uformowanych w taki sposób, aby odzwierciedlały kontury ciała pozwala uzyskać profil fotela, który świetnie trzyma pasażerów.

Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S - podstawowe dane

Długość całkowita (mm) 4 760
Szerokość całkowita (mm) 1 840
Wysokość całkowita (mm) 1 700
Rozstaw osi (mm) 2 670
Liczba miejsc 5
Układ napędowy Elektryczny typu Plug-In Hybrid (dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, akumulator litowo-jonowy (12 kWh), 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy DOHC MIVEC)
Przeniesienie napędu elektryczny, stały napęd na cztery koła Twin Motor 4WD