Bagażnik rowerowy powinien przede wszystkim być funkcjonalny. Wybierając taki sprzęt, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Ma charakteryzować się łatwym montażem oraz gwarantować bezpieczeństwo przewożenia roweru. Bagażnik umiejscowiony na haku auta – w przypadku, gdy wraz z zamontowanym jednośladem zasłania światła samochodu - musi być wyposażony w oświetlenie drogowe. Inaczej grozi nam mandat. Dodatkowo sprzęt powinien wyróżniać się stabilnym systemem uchylnym oraz wysoką jakością wykonania z trwałych materiałów. Warto zaznaczyć,że dostępne są bagażniki rowerowe, które umożliwiają transportowanie nawet czterech jednośladów. Sprawdzamy, które modele cieszą się na rynku dużą popularnością.

Bagażnik rowerowy Westfalia BC60

Bagażnik rowerowy Westfalia BC60 z łatwością można zamontować na haku holowniczym. Urządzenie wykonane zostało z bardzo dobrych jakościowo tworzyw - odporne jest na różne warunki atmosferyczne. Umożliwia przewożenie dwóch jednośladów. Charakteryzuje się specjalnym systemem uchylnym. Westfalia BC60 jest bardzo lekki, waży zaledwie 17 kg. Jego wymiary wynoszą: 58x22x69 cm. Po sezonie sprzęt można szybko złożyć i bez problemu przechowywać w domu czy garażu. Bagażnik wyposażony jest w komplet świateł drogowych. Sprawdź ofertę!

Bagażnik rowerowy Thule Proride 598

Drugą propozycją jest bagażnik rowerowy znanego producenta Thule. Urządzenie cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników jednośladów. Można je szybko i komfortowo zamontować na samochodzie. Pozwala na przewożenie jednego roweru, którego masa nie przekracza 20 kg. Model ten wzbogacony został o stabilne i trwałe uchwyty koła. Natomiast wbudowane pokrętło ogranicznika umożliwia sprawdzenie, czy rower został prawidłowo umiejscowiony. Sprawdź ofertę!

Bagażnik rowerowy Inter Pack Spider 4

Bagażnik rowerowy Inter Pack Spider 4 przeznaczony jest do transportowania aż czterech jednośladów. Sprzęt stworzony jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu będzie niezawodny podczas każdej podróży. Wytrzymuje obciążenie do 60 kg. Pasuje do ram o średnicy od 25 do 80 mm. Dodatkowo – tak jak Westfalia BC60 – wyposażony jest w niezbędne światła tylne. Bagażnik firmy Inter Pack można idealnie dopasować do ramy każdego modelu roweru. Sprzęt jest bardzo funkcjonalny. Nie ma problemu z jego złożeniem i przechowywaniem. Sprawdź ofertę!

Bagażnik rowerowy Westfalia BC80

Na czwartym miejscu znalazł się drugi model bagażnika rowerowego marki Westfalia. Sprzęt ma hybrydowe światła LED, wytrzymuje obciążenia do 60 kg oraz jest prosty w montażu. Umożliwia przewożenie dwóch pojazdów. Wzbogacony został o wydłużone paski wraz z zabezpieczeniem obręczy. Westfalia BC80 waży zaledwie 17 kg i ma wymiary wynoszące 58x22x69 cm. Maksymalny rozstaw osi roweru może mieć 130 cm. Na koniec warto dodać, że ten bagażnik na jednoślady wyposażony jest również w wytrzymałą belkę tylną wraz z trwałym uchwytem na tablicę rejestracyjną Euro/A/CH. Sprawdź ofertę!

Bagażnik rowerowy Peruzzo Hi-Bike

Zestawienie zamyka produkt marki Peruzzo, który przeznaczony jest do montowania na klapę auta. Dedykowany jest do samochodów typu hatchback, kombi oraz sedan. Umożliwia przewożenie trzech rowerów w pozycji wiszącej. W porównaniu do wyżej wymienionych modeli, Hi-Bike jest jednym z najlżejszych prezentowanych sprzętów. Waży tylko 6,6 kg, a maksymalna ładowność wynosi 45 kg. Dedykowany jest do rowerów o różnej wielkości kół i pasuje do ram mających średnicę do 60 mm. To bardzo dobrej jakości sprzęt w atrakcyjnej cenie. Ten uchwyt rowerowy z pewnością sprawdzi się podczas niejednej wyprawy. Sprawdź ofertę!

Inne bagażniki rowerowe warte polecenia