• Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów ułatwiających mycie i czyszczenie samochodu, stanowiąc tym samym idealne uzupełnienie np. myjki samochodowej
  • Opracowane z myślą o czyszczeniu np. nadwozi, wysokiej jakości akcesoria wykonane są tak, aby nie niszczyły delikatnego lakieru
  • Niektóre akcesoria sprawdzą się nie tylko przy okazji mycia samochodu, lecz także podczas codziennego użytkowania auta
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Zima to trudny okres nie tylko dla kierowców, ale i samochodów, którymi jeżdżą. Sól i inne środki wysypywane na drogi i mnóstwo zanieczyszczeń osiadających na karoseriach, ale też wielokrotne przenoszenie błota pośniegowego do wnętrza sprawiają, że nasze pojazdy po przetrwaniu zimowego okresu aż proszą się o porządne mycie i sprzątanie. Właściciele aut, którzy nie mamy innej możliwości, najczęściej korzystają z myjni samochodowych lub firm, które oferują usługi czyszczenia pojazdów. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby auto wysprzątać i umyć samemu, tym bardziej że już wkrótce powinno do nas zawitać cieplejsze powietrze.

Dla osób zainteresowanych samodzielną pielęgnacją auta dużą pomocą jest to, że na rynku znajdziemy szeroką gamę różnorodnych akcesoriów do czyszczenia. Chociaż większość z nich przeznaczona jest przede wszystkim do użytku na zewnątrz pojazdu, to z części z nich skorzystamy głównie w kabinie, ale nie tylko po zakończeniu zimy. Szukając optymalnych rozwiązań i akcesoriów przeznaczonych do mycia samochodu, warto spojrzeć na ranking tego typu produktów przygotowany przez serwis skapiec.pl, prezentującym aktualne trendy zakupowe w danej kategorii produktów.

Zobacz także:

1. BRADAS Szczotka teleskopowa do mycia samochodu 8" 80-130cm 5182 ES2072

Szczotka to wciąż jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeśli chcemy umyć auto. W tej oferowanej przez firmę Bradas znajdziemy m.in. miękkie i cienkie włosie, które ma pozostawać bezpieczne dla lakieru i w połączeniu z rozdwojonymi końcówkami ułatwiać szybkie czyszczenie nadwozia. Użytkowanie szczotki ułatwia teleskopowy trzonek aluminiowy, umożliwiający regulację długości w zakresie od 80 do 130 cm.

2. Baseus Baseus przyrząd do polerowania karoserii czarny (ACDMQ-01) ACDMQ-01

Baseus ACDMQ-01 to niewielki przyrząd do polerowania karoserii, który łączy w sobie zbiornik na płyn do polerowania o pojemności 100 ml oraz gąbkę. Wystarczy nalać specyfik do pojemnika i docisnąć gąbkę do nadwozia, aby móc sprawnie nałożyć warstwę płynu. Sam przyrząd jest na tyle mały, że dobrze mieści się w dłoni i nie wymaga dużej ilości miejsca do jego przechowywania.

3. VIKAN Szczotka ręczna 522252 do mycia karoserii, z długą rączką 522252

Jeśli szukamy rozwiązania, które umożliwi nam wstępne oczyszczenie nadwozia lub umycie felg, można rozważyć zakup szczotki Vikan. Poliestrowe włosie z rozdwajanymi końcówkami jest gęste i miękkie, a przy tym eliminuje ryzyko zarysowania lakieru. Samo włosie, jak i trzonek odporne są na działanie środków myjących, a długi uchwyt ułatwia czyszczenie, np. dachu lub większych pojazdów.

4. BRADAS Czyścik syntetyczny do samochodu gąbka z irchy 8443

Irchowy czyścik przydaje się nie tylko podczas czyszczenia, lecz także wtedy, gdy chcemy przetrzeć zaparowane szyby. Perforowana powierzchnia w połączeniu z chłonnością czyścika ma chronić przed pozostawianiem smug i zacieków. Czyścik sprawdza się m.in. przy osuszaniu gładkich powierzchni, np. szyb, lusterek czy nawet karoserii auta.

5. Bruder Mannesmann Brüder Mannesmann Teleskopowa skrobaczka do szyb

Chociaż prezentowany produkt określany jest mianem skrobaczki do szyb, to w rzeczywistości wyposażone jest także w szczotkę umożliwiającą zgarnianie śniegu z nadwozia, a także ściągaczkę do wody. Teleskopowa konstrukcja umożliwia rozsunięcie uchwytu na ok. 120 cm. Sam uchwyt pokryty jest antypoślizgową pianką, a szczotkę można obracać w zakresie 180 stopni.

6. Monster Shine Hard Twarda szczotka do czyszczenia skóry AKC000056

Przy okazji czyszczenia nadwozia auta mogą przydać się również akcesoria do pielęgnacji jego wnętrza. Monster Shine Hard jest twardą szczotką przeznaczoną do czyszczenia tapicerki skórzanej i można wykorzystać ją również w domu. Włosie mocowane jest do wygodnie ukształtowanej rękojeści z drewna bukowego.

7. Dunlop Ściereczka z mikrofibry samochodowa DUNLOP E-15126

Podczas czyszczenia auta, czy to jego nadwozia, czy wnętrza, z pewnością nie obejdzie się bez użycia ściereczki, najlepiej z mikrofibry. Ściereczka Dunlop ma bardzo dobrze sprawdzać się podczas czyszczenia na sucho i na mokro, skutecznie usuwając nie tylko wilgoć, lecz także i kurz. Do zalet produktu należy również jego wysoka wytrzymałość.

8. Meguiars WATER MANET MICROFIBER DRYING TOWEL 70/56 ŚCIERECZKAX2000

Alternatywą dla ściereczek z mikrofibry może być ręcznik, również wykonany z tego chłonnego materiału. Miękkie, głębokie, podwójnie tkane włókna mają wchłaniać nawet trzykrotnie większą ilość wilgoci niż tradycyjne ręczniki z frotte. Aby zminimalizować ryzyko zarysowania czyszczonej powierzchni, ręcznik ma specjalnie wykonane obszycie.

9. BRADAS ściągaczka silikonowa. Silikon medyczny szerokość 30cm ES2361

Jeśli nie mamy możliwości sprawnego osuszenia pojazdu, warto skorzystać z silikonowej ściągaczki do szyb. Ta oferowana przez firmę Bradas, jak zapewnia producent, wykonana jest z bardzo miękkiego i wysokiej jakości silikonu medycznego. Produkt ten ma skutecznie zbierać wodę, a przy tym nie pozostawiać smug.

10. Sonax Samochodowa Gąbka z mikrofibry dwustronna 428100

Gąbka firmy Sonax wykonana jest mikrofibry i umożliwia zarówno delikatne czyszczenie nadwozia, jak i usuwanie dość trudnych do wyczyszczenia zabrudzeń. Do łagodnego mycia służy strona wykończona specjalnymi frędzlami, która jest bardzo chłonna i jednocześnie zwiększa pienienie. Do usuwania trwalszych zabrudzeń służy druga, gładka strona gąbki.