Detailing — profesjonalne czyszczenie samochodu

Jeżeli nie mamy czasu, aby samodzielnie umyć nasze auto, warto powierzyć to zadanie profesjonalnym firmom, które się tym zajmują. Zakłady zajmujące się detailingiem oferują zarówno czyszczenie samochodu z zewnątrz, jak i wewnątrz. Tego rodzaju usługi będą dostosowane oraz odpowiednio wybrane pod konkretne auto i jego historię. Detailing składa się z kilku następujących po sobie etapów.

W pierwszej kolejności usuwane są powierzchowne zabrudzenia z powłoki lakierniczej takie jak kurz oraz wydaliny ptasie. Następnym krokiem jest dokładniejsze czyszczenie samochodu z plam, z odbarwień oksydacyjnych czy smoły, czyli wszystkich nieczystości, które mocniej przywarły do powierzchni auta.

Ostatnim etapem czyszczenia jest tzn. polerowanie. Ten zabieg ma na celu usunięcie z lakieru zarysowań, wżerów po kwaśnym deszczu oraz innych skaz na powierzchni samochodu. Należy zaznaczyć, że korzystając z tego rodzaju usługi oprócz czystego lakieru, dostaniemy również pięknie wypielęgnowane i upiększone auto.

Jak wyczyścić samochód — domowe sposoby

Często zastanawiamy się, jak wyczyścić samochód w wewnątrz. Największym wyzwaniem, przed którym stają właściciele aut decydujący się na czyszczenie samochodu we własnym zakresie to tapicerka. Jak umyć materiał, aby był czysty, a jednocześnie go nie zniszczyć? Najprostszym sposobem jest zakup odpowiednich środków do czyszczenia siedzeń, a następnie postępowanie zgodnie z wytycznymi producenta. Wiele osób jest uczulonych na silne detergenty lub nie tolerują chemicznego i intensywnego zapachu, jaki posiadają. W takim wypadku warto sięgnąć po domowe oraz sprawdzone sposoby na czystą tapicerkę.

Żeby umyć taką tkaninę, możemy użyć tanich i łatwo dostępnych produktów, z których korzystamy w kuchni. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Najlepiej się sprawdza w połączeniu z wodą oraz dodatkiem soku z cytryny. Wodę należy wymieszać z kilkoma kropelkami cytryny, przelać do butelki z atomizerem. Następnie delikatnie skropić tapicerkę roztworem i rozsypać na to sodę oczyszczoną, a gdy tapicerka wyschnie, to należy odkurzyć całość. Zawsze jednak należy pamiętać, żeby nie zalać materiału wodą lub roztworem, bo wtedy może się zniszczyć. Materiał ma być jedynie lekko zwilżony, ale nigdy nie powinien być mokry.

Ile kosztuje czyszczenie samochodu?

Ile kosztuje czyszczenie samochodu zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz? Cena za czyszczenie auta jest uzależniona od wielkości auta oraz marki pojazdu, a także od firmy, którą wybierzemy. Zazwyczaj jest to koszt około 4 tysięcy złotych za standardowe samochody, a za wozy z półki premium to wydatek w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje czyszczenie wnętrza samochodu. Ciężko to jednoznacznie określić, ponieważ firmy, które oferują takie usługi, zazwyczaj myją pojazdy kompleksowo, a nie jedynie wewnątrz.

Jaki sposób na czyszczenie samochodu wybrać?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, na czym nam najbardziej zależy? Jeżeli chcemy oszczędzić czas, to zdecydowanie lepiej jest skorzystać z profesjonalnego czyszczenia aut. Wówczas będziemy mieć pewność, że wóz wróci do nas czysty oraz wypielęgnowany, a to wszystko w krótkim czasie. Jednak jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić i możemy przeznaczyć na czyszczenie samochodu więcej czasu, to można spróbować umyć auto samodzielnie przy pomocy tanich oraz łatwo dostępnych środków.