• Wiele dostępnych uszlachetniaczy według ich producentów z powodzeniem nadaje się nawet do nowoczesnych silników
  • Niemal wszystkie specyfiki wystarczy wlać do baku, ale trzeba zwrócić uwagę na dopuszczalną ilość dostarczanego dodatku
  • Niektóre uszlachetniacze mają korzystnie wpływać także na filtry cząstek stałych (DPF)
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Dla części użytkowników samochodów nawet najlepsze paliwo nie daje gwarancji, że silnik dostaje to, co powinien. Ale są też i takie osoby, które w ogóle nie zwracają uwagi na to, gdzie tankują paliwo i potrafią doprowadzić silnik do stanu wymagającego interwencji mechanika. I jedni i drudzy dość chętnie sięgają po dodatki do paliw, które w ich ocenie stanowią niedrogi sposób na poprawę osiągów bądź sposób, na usunięcie zanieczyszczeń, które zgromadziły się w poszczególnych elementach silnika i układu paliwowego. Aby znaleźć specyfik, który powinien spełnić nasze oczekiwania, można wspomóc się rankingiem tego typu produktów przygotowanym przez serwis skapiec.pl, prezentującym aktualne trendy zakupowe w danej kategorii produktów.

Zobacz także:

1. Millers Oil DPF CLEANER & REGENERATOR dodatek do oleju napędowego, czyści filtr DPF i układ paliwowy 250ml MIL000038

Millers Oil DPF Cleaner & Regenerator jest specjalnym dodatkiem do oleju napędowego. Specyfik został opracowany z myślą o czyszczeniu filtrów cząstek stałych (DPF) i ma zwiększać wydajność filtra. Używanie dodatku jest bardzo łatwe, wystarczy wlać zawartość opakowania do baku. 250 ml specyfiku ma wystarczać na 60 l paliwa i według producenta należy używać go regularnie co 3 tys. km.

2. Archoil AR6400-D MAX dodatek do oleju napędowego, czyści układ paliwowy 400ml ARC000002

AR6400-D Max firmy Archoil jest specjalnym dodatkiem do oleju napędowego, który ma skutecznie usuwać z układu paliwowego i silnika m.in. nagary. Jak zapewnia producent, w skład specyfiku wchodzą aktywne molekuły oraz modyfikatory spalania, których zadaniem jest zwiększanie wydajności i skuteczności procesu spalania, chroniąc przy tym powierzchnie przed dalszym tworzeniem się osadów.

3. Millers Oil DIESEL POWER ECOMAX dodatek do oleju napędowego, zwiększa moc i obniża spalanie 500ml MIL000034

Diesel Power Ecomax jest dodatkiem do oleju napędowego, opracowanym z myślą o poprawie spalania paliwa i utrzymaniu silnika w czystości. Specyfik można stosować również w silnikach spełniających normę Euro 4, Euro 5 lub Euro 6 i wyposażonych w filtr DPF. Dodatek należy mieszać z paliwem w stosunku 1 ml/litr oleju napędowego, ale aby zintensyfikować efekt, producent dopuszcza podwojenie ilości specyfiku.

4. Millers Oil PETROL POWER ECOMAX dodatek do benzyny, czyści wtryski i podbija o 2 liczbę oktanową 500ml MIL000036

Tak jak Diesel Power Ecomax przeznaczony jest do oleju napędowego, tak Petrol Power Ecomax dla silników benzynowych. Dodatek Millers Oil ma podwyższać liczbę oktanową benzyny o 2 i dzięki detergentom czyścić układ paliwowy. Aby zastosować specyfik, wystarczy zmieszać go z paliwem w stosunku 1 ml Petrol Power Ecomax na litr benzyny. W założeniu dodatek ma również wspomagać czyszczenie katalizatorów.

5. Millers Oil DIESEL POWER ECOMAX ONE SHOT BOOST dodatek do oleju napędowego, poprawia jego spalanie 250ml

Zadaniem dodatku Diesel Power Ecomax One Shot Boost jest poprawa spalania oleju napędowego i utrzymanie silnika w czystości. Specyfik można stosować we wszystkich jednostkach wysokoprężnych, w tym silnikach z filtrem DPF i spełniających normę Euro 4, Euro 5 lub Euro 6. Butelka dodatku wystarcza na 60 l paliwa i jedna dawka ma umożliwić szybkie przywrócenie odpowiednich właściwości układu paliwowo-wtryskowego.

6. Millers Oils Petrol Injector Cleaner dodatek do benzyny, czyści układy wtryskowe 250ml MIL000045

Petrol Injector Cleaner jest silnie skoncentrowanym dodatkiem do benzyny, opracowanym z myślą o usuwaniu zanieczyszczeń z układów wtryskowych w silnikach benzynowych. Aby zastosować środek, należy wlać go do baku przed zatankowaniem paliwa. Zawartość opakowania wystarcza na 60 litrów i ma przywracać pierwotne właściwości silnika, chroniąc przy tym układ paliwowy przed korozją.

7. Archoil AR6900-D MAX dodatek do oleju napędowego, zwiększa liczbę cetanową 100ml ARC000010

AR6900-D Max jest zaawansowanym, kompleksowym koncentratem silnego nanomodyfikatora spalania oleju napędowego. Ten dodatek do paliwa w swoim składzie zawiera specjalnie opracowane detergenty i środki smarne, które mają chronić silnik i pozwalać mu uzyskiwać maksymalne osiągi. Specyfik można stosować w każdym silniku Diesla, w tym jednostkach spełniających normy Euro 5 lub Euro 6.

8. Archoil AR6900-P MAX v2019 dodatek do benzyny, czyści i smaruje układ paliwowy 500ml ARC000006

Archoil AR6900-P Max ma poprawić właściwości benzyny. Ten zaawansowany, skoncentrowany uszlachetniacz ma według producenta umożliwiać stałe dostarczanie PEA podczas każdego tankowania, chroniąc przed gromadzeniem się osadów w silnikach z wtryskiem paliwa. Według zapewnień Archoil ma nie tylko czyścić, lecz także zabezpieczać układ paliwowy i poprawiać wydajność spalania.

9. Archoil AR6900-P MAX v2019 dodatek do benzyny, czyści i smaruje układ paliwowy 100ml ARC000005

W rankingu Top 10 dodatków do paliw uszlachetniacz AR6900-P Max w opakowaniu o pojemności 100 ml uplasował się oczko niżej niż ten sam specyfik, ale w opakowaniu 500 ml. Produkt firmy Archoil przeznaczony jest do aut z silnikami 4-suwowymi, także tymi zasilanymi paliwami bio oraz z etanolem. W przypadku stosowania uszlachetniacza najpierw wlewamy do baku specyfik, następnie benzynę.

10. Archoil AR6900-D MAX dodatek do oleju napędowego, zwiększa liczbę cetanową 500ml ARC000004

Jeśli chcemy dość często stosować uszlachetniacz AR6900-D Max, warto rozważyć zakup większego opakowania. Ten skoncentrowany specyfik zawiera w swoim składzie detergenty i dodatki obniżające tarcie i w zamyśle producenta ma chronić silnik i pozwalać mu uzyskać maksymalne osiągi.