Na żywotność żarówki ma wpływ wiele czynników takich, jak nawierzchnia, napięcie instalacji czy ilość cykli używania świateł. Dlatego statystyczny czas podany przez producenta potraktujmy jako przybliżony.

Jeśli zależy nam szczególnie na żywotności żarówek – warto wybrać modele tzw. oszczędne, przeznaczone do stosowania ciągłego podczas jazdy w dzień i w nocy np. Daytime marki Bosch.

Bywa, że priorytetem podczas wyboru jest zwiększenie jasności i zasięgu oraz poprawa barwy światła. Taka charakterystyka właściwa jest dla żarówek o większej mocy świetlnej (typu Plus marki Bosch).

Dzięki odpowiedniej geometrii wolframowego włókna żarnika, wiązka światła w precyzyjny sposób oświetla powierzchnię drogi. Widoczność poprawia się tu także dzięki barwie światła – bielszej niż w tradycyjnych żarówkach.

Pamiętajmy jednak, że wyższa wydajność świetlna jest osiągnięta dzięki wyższej temperaturze włókna żarnika. Teoretycznie powinno to skracać żywotność. Jednak, jeśli wybierzemy wypełnione ksenonem modele z serii Plus 50/60 Extralife, nie musimy iść na taki kompromis.