• Ważne aby ładowarka miała kabel z końcówka którą możemy podłączyć do naszego urządzenia
  • Przy zakupie sprawdźmy parametry danej ładowarki
  • Najtańsze ładowarki warto omijać ze względu na możliwy brak gwarancji

Ładowarka samochodowa ze sprawdzonego sklepu

Jaką ładowarkę samochodową wybrać? Jeżeli nie jesteśmy obeznani w tej dziedzinie, to najlepiej wybierać te oferowane przez znanych producentów lub sprzedawane w dużych sieciach handlowych. Pamiętajmy, że modele dostępne na serwisach aukcyjnych, a tym bardziej na chińskich portalach, mogą niestety ulec uszkodzeniu, a o gwarancji często możemy zapomnieć. Jedną ze sprawdzonych propozycji może być ładowarka samochodowa PURO QC 3.0 z kablem microUSB 2A - sprawdź cenę!

ładowarka samochodowa PURO QC 3.0 z kablem microUSB Foto: Auto Świat
ładowarka samochodowa PURO QC 3.0 z kablem microUSB

Ładowarka samochodowa - ważne odpowiednie napięcie i natężenie

Poza jakością wykonania musimy też zwrócić uwagę na natężenie (A) i napięcie (V). Szybciej naładujemy telefon ładowarką 2A i 5 V niż 1A i 5 V, ale w większości urządzeń częste korzystanie z wyższego natężenia źle wpłynie na żywotność baterii. Ładowarki samochodowe mają zazwyczaj szersz y zakres parametrów, bo te wartości rozkładają się na kilka portów. Dzięki temu możemy ładować kilka urządzeń jednocześnie. Przykładem takiego urządzenia jest wyposażona w dwa porty USB ładowarka samochodowa Forever 2xUSB 3.1A PCC-04 - sprawdź cenę!

ładowarka samochodowa Forever 2xUSB 3.1A PCC-04 Foto: Auto Świat
ładowarka samochodowa Forever 2xUSB 3.1A PCC-04

Natężenie prądu z jednego portu USB w tej ładowarce wynosi 2.1A, a z drugiego 1A. Niestety w tym przypadku nie znajdziemy w zestawie żadnego kabla. Jest to z jednej strony wada, a z drugiej zaleta. Tym samym doszliśmy do trzeciego ważnego kryterium wyboru.

Ładowarka samochodowa - ważny odpowiedni kabel do ładowania

Przy zakupie ładowarki samochodowej istotna jest jeszcze końcówka kabla. Wybierzmy taką, która pasować będzie do naszych urządzeń. Najpopularniejszy jest teraz microUSB oraz USB-C stosowany w nowszych urządzeniach. Innej końcówki potrzebować będą użytkownicy urządzeń Apple. Możemy więc wybrać ładowarkę uniwersalną z wejściem USB, jak w powyższej Forever lub z zamontowanym na stałe kablem, jak w PURO. Są też dostępne zestawy z kablem, a nawet ładowarki z dwiema różnymi końcówkami. Polecamy model SBS 2.1A 2xUSB UFC - sprawdź cenę!

ładowarka samochodowa SBS 2.1A 2xUSB UFC Foto: Auto Świat
ładowarka samochodowa SBS 2.1A 2xUSB UFC

Jest to dobrej jakości ładowarka samochodowa wyposażona w dwa wyjścia USB (2.1A oraz 1A). W zestawie znajdziemy kabel o długości 100 cm z dwoma różnymi wyjściami USB 2.0 oraz USB typu C. Użytkownikom sprzętu Apple polecamy natomiast wysokiej klasy ładowarkę samochodową Moshi Revolt Duo - sprawdź cenę!

ładowarka samochodowa Moshi Revolt Duo Foto: Auto Świat
ładowarka samochodowa Moshi Revolt Duo

Wyposażona jest w dwa niezależne porty USB o natężeniu 2.1A każdy. Możemy więc w tym samym czasie ładować z dużą prędkością zarówno iPhone’a, jak i iPada. W zestawie znajdziemy odpinany i wydłużany kabel Lightning z certyfikatem Apple MFI. Ładowarka samochodowa Moshi może być też używana ze standardowym kablem USB innego producenta, co oznacza, że w jednym czasie możemy ładować zarówno iPhone’a, jak i smartfona z microUSB lub USB-C.