Spółkę Metalcrafters, Inc. założył w roku 1979 John Gaffoglio, blacharz pochodzący z Argentyny. Dzięki swoim umiejętnościom szybko otrzymał ofertę budować prototypy dla producentów samochodów, którzy później prezentowali je pod swoimi markami. Do jego prac należą np. zeszłoroczny prototyp Chrysler Imperial, koncepcyjny Chrysler Firepower (2005) czy supersportowy Chrysler ME 412 (2003). Spółka Metalcrafters współpracuje także z innymi producentami, m. in. z takim firmami jak Toyota, Nissan, Mitsubishi, Dodge, Ford, Jeep czy Hyundai.

Dzięki licznym doświadczeniom do firmy zwracają się także gwiazdy amerykańskiego show biznesu, które potrzebują zmodyfikować swój samochód. Jedną z nich jest także słynny koszykarz Shaquille O’Neil, który ze swoimi 216 cm wzrostu i 147 kg wagi nie mógł pomieścić się w Lamborghini Gallardo. Spółka Metalcrafters poradziła sobie z tym wyzwaniem. Samochód przecięto na dwie części i pośrodku dodano 30 centymetrów karoserii. Wydłużyło się podwozie, drzwi, dach i oczywiście okna boczne, które przygotowała dywizja Metalcrafters Glass produkująca szyby dla przemysłu lotniczego i samochodowego. Wynik pracy można podziwiać na przedstawionej fotografii. Dyrektor wykonawczy firmy Metalcrafters George Gaffogio mówi, że udało im się stworzyć samochód, w którym Shaq będzie czuł się wygodnie, a jednak auto jest prawie nie do odróżnienia od oryginału.

PS: A inne pokraki? Raper 50 Cent zamówił pochromowanie karoserii swojego Murcielago, zaś gwiazda MTV Jackass Bam Margera wyciął w dachu swojego Gallardo otwór zwykłą piłą elektryczną... podobno chciał mieć szyberdach. Jackass!