Niestety jeśli nie mieszkamy w pobliżu celu naszej wyprawy, to musimy przetransportować w jakiś sposób nasz jednoślad. Dlatego też przygotowaliśmy dla was zestawienie najpopularniejszych samochodowych bagażników na rowery. Dzięki nim staniecie się niezależni od komunikacji publicznej i będziecie mogli zabrać rowery dla całej rodziny nie tylko na weekendowy wyjazd, ale nawet na wakacje za granicą.

Atera Strada Sport M3

Foto: Auto Świat

Jednym z najpopularniejszych bagażników jest platforma Atera do przewozu trzech rowerów. Całość montowana jest na hak, co odbywa się bardzo szybko. Strada Sport M3 posiada mechanizm odchylania platformy, dzięki czemu mamy dostęp do bagażnika naszego samochodu. Dodatkowe zamki zabezpieczają nie tylko bagażnik ale również przewożone rowery. Wtyczka jest w standardzie 13 pin, więc w przypadku gniazda 7 pin należy dokupić wtyczkę redukcyjną. Istnieje też możliwość dokupienia adaptera na czwarty rower. Maksymalna ładowność tego zestawu to 67 kg, a sam w sobie waży 17,9 kg. Sprawdź cenę.

PERUZZO BdG bagażnik na klapę

Foto: Auto Świat

Tym razem mamy propozycję do przewozu tylko jednego roweru. Jest to tanie rozwiązanie dla jednej osoby. Koszt tego uchwytu to około 150 zł. Pasuje on do wszystkich samochodów z nadwoziem kombi, sedan, hatchback i van. Jego montaż jest łatwy i odbywa się za pomocą czterech haków mocujących. Pasy mocujące były testowane przy obciążeniu 250 kilogramów. Jeżeli zamontowany rower będzie zasłaniał lampy lub tablicę rejestracyjną samochodu, to konieczne będzie dokupienie dodatkowej listwy. Sprawdź cenę.

Westfalia Witter ZX503

Foto: Auto Świat

Trzecie miejsce należy do porządnego i pojemnego bagażniku rowerowego od firmy Westfalia. Jest to model mocowany na Hak holowniczy przy pomocy dźwigni. Przy zaczepie na hak mamy zamek z kluczykiem, który zabezpiecza całość przed kradzieżą. Takie same zabezpieczenia mają też uchwyty mocujące rower. ZX500 można kupić w wersjach na trzy lub na cztery rowery. System uchylny zapewnia swobodny dostęp do komory bagażnika w naszym samochodzie. Maksymalnie można transportować na tej konstrukcji około 60 kg. Udało nam się znaleźć go w sklepie internetowym z kilkoma promocyjnymi dodatkami. Sprawdź cenę.

Inter Pack Spider 4

Foto: Auto Świat

Czwarty prezentowany tutaj bagażnik należy do firmy Inter Pack. Służy on do transportowania aż czterech rowerów. Całość montujemy do kuli haka holowniczego, a dzięki odchylanej platformie mamy dojście do bagażnika naszego samochodu. Oczywiście w komplecie otrzymujemy zamek z kluczykiem zabezpieczającym przed kradzieżą. Producent chwali się, że jego bagażnik posiada innowacyjne mocowanie do ramy roweru obracane o 360 stopni. Dzięki temu możemy idealnie dopasować je do ramy każdego roweru. Maksymalna ładowność tego modelu wynosi 60 kg, przy czym jeden rower może ważyć maksymalnie 20 kg. Sprawdź cenę.

PERUZZO Bagażnik Siena 3

Foto: Auto Świat

Ostatni model w naszym zestawieniu to Siena 3 od firmy Peruzzo. Mocowany jest on na hak samochodowy. Niestety bagażnik nie jest odchylany, ale za to jest łatwy w montażu. Pomieści na swojej konstrukcji trzy rowery z ramami o średnicy 22-80 mm i kołami do 29 cali. Wtyczka zasilająca jest w standardzie 13 pin. Siena 3 posiada miejsce na tablicę rejestracyjną i oświetlenie. Sprawdź cenę.

Wybór bagażników jest spory. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujecie i jaki rodzaj mocowania będzie odpowiedni dla waszego samochodu. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich modeli przed podjęciem ostatecznej decyzji.