Kierowcy korzystają ze schowków, żeby trzymać w nich dokumenty czy niewielkie przedmioty. W lecie są to np. okulary przeciwsłoneczne. W trakcie upałów wiele schowków w naszych autach ma jeszcze jedną zaletę, z której niewielu kierowców zdaje sobie sprawę. Można je wykorzystać jako "lodówkę".

Schowek jak mała lodówka

Żeby cieszyć się schłodzonym napojem w pojeździe, wystarczy odblokować nawiew. Po włączeniu klimatyzacji trzeba przekręcić przełącznik, który znajduje się wewnątrz schowka — zazwyczaj jest na nim piktogram śnieżynki. Dzięki temu do schowka napływa chłodne powietrze, a przestrzeń pełni rolę małej lodówki. W trakcie dłuższych tras, kiedy temperatury za oknem nie sprzyjają kierowcom, warto skorzystać z tej funkcji, aby wspomóc się zimnym napojem bądź świeżą przekąską.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Silne upały stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa

W trackie silnym upałów szczególnie trzeba zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa. W samochodzie pozostawionym na słońcu, w którym nie działa nawiew ani klimatyzacja, temperatury rosną do wartości niebezpiecznych dla zdrowia. Przypominaliśmy, jak zachować się, jeśli jesteśmy świadkami zamkniętych w samochodzie dzieci lub zwierząt. W zaparkowanych, nasłonecznionych pojazdach ze względów bezpieczeństwa nie powinniśmy pozostawiać też przedmiotów takich jak leki lub smartfony.

Ładowanie formularza...