Nasze zestawienie rozpoczynamy od dwóch modeli, które naszym zdaniem powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Jeden z tych multitooli może bowiem uratować życie w razie wypadku lub awarii. Na co dzień nie myślimy o tym, czy będziemy mieli czym wybić szybę albo odciąć pasy, gdy staniemy się uczestnikami wypadku i zostaniemy uwięzieni we własnym samochodzie. Koszt zakupu takiego narzędzia bezpieczeństwa nie jest duży.

Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech XL7

Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech XL7 Foto: Auto Świat
Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech XL7

Pierwszy multitool to tak naprawdę wielofunkcyjne narzędzie bezpieczeństwa. Umożliwia wybicie bocznej szyby w samochodzie, przecięcie pasów bez ryzyka skaleczenia, wysyłanie sygnałów świetlnych oraz uruchomienie alarmu o bardzo wysokim tonie. Znajdziemy też w nim białą latarkę LED oraz miernik zużycia bieżnika i miernik ciśnienia kół. Multitool jest łatwy w obsłudze, co ma kluczowe znacznie w przypadku nagłego zagrożenia życia. Zasilany jest przez trzy baterie LR44, załączone w zestawie. Dostępny jest obecnie w promocji z 99 zł na 40 zł. Sprawdź cenę!

Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech ESC 5 w 1

Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech ESC 5 w 1 Foto: Auto Świat
Multitool kierowcy Bodygard Swiss Tech ESC 5 w 1

Bodygard Swiss Tech ESC to kolejne praktyczne narzędzie pięć w jednym. Jego najważniejsze funkcje dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa, a są to zbijanie szyby, przecinanie pasów, wysyłanie sygnałów świetlnych oraz uruchomienie alarmu dźwiękowego o wysokim tonie. Może też pełnić funkcję latarki LED podczas napraw po zmroku. Multitool jest na tyle mały, że bez problemu może być używany jako brelok do kluczy. Zasilany jest trzema bateriami LR44, które znajdziemy w zestawie. Obecnie można go kupić za 25 zł (przeceniony z 75 zł). Sprawdź cenę!

Leatherman Multitool Micra Heritage

Leatherman Multitool Micra Heritage Foto: Auto Świat
Leatherman Multitool Micra Heritage

Oprócz multitooli stworzonych typowo dla kierowców, warto zastanowić się też nad zakupem bardziej uniwersalnego modelu. Leatherman to jedna z najpopularniejszych firm w swojej kategorii. Do podstawowych funkcji Micra Heritage należą nożyczki, ostrze nożowe, pęseta, pilnik, śrubokręt, otwieracz do kapsli, miarka oraz ucho do przewleczenia linki lub kółka od kluczy. Narzędzie wykonane jest z wytrzymałej stali wysokiej jakości. Sprawdź cenę!

Multitool Dakar 13w1

Multitool Dakar 13w1 Foto: Auto Świat
Multitool Dakar 13w1

Warto również zainteresować się małym, kieszonkowym multitoolem Dakar 13 w 1. Wykonane jest z wytrzymałych materiałów, które zostały bardzo precyzyjnie wykończone. Na jego wyposażeniu znajdziemy długie szczypce, zwykłe szczypce, przecinak do drutu twardego, pilnik, duży i mały śrubokręt, dwa noże i śrubokręt krzyżakowy. Takie narzędzie na pewno przyda się nie tylko przy drobnych naprawach w samochodzie, ale również w domu - czy na kempingu. Sprawdź cenę!

Na rynku dostępnych jest wiele multitooli w bardzo zróżnicowanych cenach. Wynika ona przede wszystkim z jakości wykonania, wielkości i funkcjonalności danego modelu. Trzeba mieć na uwadze, że najtańsze multitoole mogą zawieść nas w najważniejszym momencie z powodu uszkodzenia. Warto więc zaopatrzyć się w produkt markowy i sprawdzony przez innych użytkowników.

Poniżej przedstawiamy również trzy modele z wyższej półki cenowej.