Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, od przedstawiciela jednej z firm, która prowadzi autoryzowany serwis i salon Nissana, problem polega na braku mocy na niskich biegach przy niskich obrotach silnika. Ale to nie on jest przyczyną problemu, gdyż ta sama jednostka w... Nissanie Qahsqaiu sprawuje się bez zarzutu. Do serwisów nie dotarła jeszcze oficjalna informacja w tej sprawie ani nie ma żadnej instrukcji naprawczej.

Co na to Nissan? "(…) w pewnych okolicznościach użytkownicy mogą doświadczać pogorszonych osiągów modelu X-TRAIL w momencie przyspieszania z zatrzymania pojazdu. To zjawisko nie ma wpływu na bezpieczeństwo a klienci mogą dalej użytkować pojazd.

Powyższe zachowanie dotyczy modelu X-Trail (T32) wyposażonego w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 l i 6-biegową skrzynię manualną. Nissan prowadzi badania w celu wyeliminowania tego zjawiska, które dotyczy osiągów samochodu i nie dotyczy emisji ani naruszenia przepisów." – informuje Krzysztof Kowalski z centrali Nissana w Polsce.

Zamówienia na ten model Nissana przyjmowane są bez zmian, ale opóźnione są dostawy już zamówionych egzemplarzy. O ile – nie wiadomo, ale sprzedawcy kontaktują się z klientami informując, że nie odbiorą swoich aut w wyznaczonym terminie. Próbowaliśmy potwierdzić te informacje w polskiej centrali tej marki, ale pytany o to Krzysztof Kowalski odmawia odpowiedzi na te pytania i ponownie odsyła do oficjalnego stanowiska.

Masz problem z nowym X-trailem, albo z jakimś innym modelem samochodu? Chcesz, żeby pomógł Ci w tym dzienniakarz motoryzacyjny? Pisz: programreakcja@onet.pl