Nikt tego nie zrobi lepiej niż ty sam. Obiegowa opinia jest taka: nowe samochody są tak skomplikowane, że w razie problemów kierowca samodzielnie może tylko odstawić auto do warsztatu, a wszystkim innym muszą zająć się specjaliści. Nawet solidne mycie i pielęgnacja aut awansowały ostatnio niemalże do rangi sztuki i jako autodetailing kosztują w zajmujących się tym serwisach krocie.

Na szczęście przy większości aut nadal da się dużo zrobić samodzielnie, wcale nie gorzej niż w profesjonalnych warsztatach. A jeśli już czegoś nie da się zrobić samemu, wtedy warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, patrząc na ręce fachowcom. Temu właśnie ma służyć Wielki Poradnik Motoryzacyjny Auto Świata.

Pokazujemy też, jak sprawdzić używany samochód przed zakupem, wyjaśniamy działanie podzespołów montowanych w nowoczesnych samochodach oraz informujemy, jak sobie radzić z ich naprawami. A że technika to nie wszystko, dostarczamy Czytelnikom tez pokaźnej porcji porad dotyczących przydatnych akcesoriów, ubezpieczeń i przepisów.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Życzymy miłej lektury i szerokiej drogi!